מחאת האתיופים | משרד התחבורה נערך לשינויים במערך התחבורה הציבורית

לקראת ההפגנות הצפויות הערב ובהנחיית שר התחבורה וחבר הקבינט המדיני ביטחוני, ח"כ בצלאל סמוטריץ' נפתח חדר מצב של הרשות לתחבורה ציבורית על מנת לנהל בזמן את את המענה התחבורתי באזורים בהם יהיו שיבושי תנועה ולעזור לאזרחים שנתקעים בדרכם בעקבות ההפגנות. אמש, (שלישי) סביב חצות פרסם השר את מספר הטלפון האישי ברשתות החברתיות והבטיח לתת מענה עד אחרון הנוסעים.

אביחי טבק ו03/07/2019

חדר המצב של משרד התחבורה (צילום: משרד התחבורה)

כבר הבוקר הורה השר להיערך באופן רוחבי להפגנות וחדר המצב מוכן לתת את המענה המתבקש. חדר המצב נמצא בקשר שוטף עם משטרת התנועה הארצית ועם כלל גורמי התחבורה הציבורית, שהונחו אף הם לפתוח חדרי מצב ולאייש אותם גם במהלך הלילה. חדר המצב תוגבר במוקדנים בכדי לענות לפניות הציבור הרבות.

כבר כעת סוכם על ויסות התחבורה הציבורית בקווים הבינעירוניים ועל הארכת פעילות הרכבת בקו ירושלים - תל אביב עד השעה 1 לפנות בוקר. מענה נוסף ינתן לפי הצורך שיעלה מהשטח ובהתאם להערכת מצב שוטפת מול משטרת ישראל.

מספר הטלפון של חדר המצב: *8787

משר התחבורה בצלאל סמוטריץ' נמסר: "סוגיית ההפגנות של הימים האחרונים זו סוגיה מורכבת. מחד, חופש הביטוי והזכות להפגין הם ערכים חשובים במדינה דמוקרטית, להוסיף לזה את תחושותיהם המוצדקות של אחינו יוצאי אתיופיה. עם זאת, יש לומר באופן ברור וחד משמעי, יש לגלות אפס סובלנות לבריונות, אלימות, והשחתת רכוש כפי שראינו אמש. על המשטרה לשמור על הסדר הציבורי".

"משרד התחבורה מפיק לקחים בעקבות ההפגנות אמש והערב כבר ערוכים עם חדר מצב שיפעל בזמן אמת, יאריך את שעות הפעילות של התחבורה הציבורית לפי הצורך, עד לשעה 02:00 ויתן מענה הולם לאזרחים. תודתי למנכ"לית קרן טרנר ולראש הרשות לתחבורה ציבורית אמיר אסרף על העבודה המקצועית אמש וההיערכות המהירה לקראת אירועי היום".

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49