עולים לירושלים ליום כיף עם הילדים

ירושלים היא עיר שמציעה מגוון רחב של אטרקציות עבור הורים לילדים בגילאים שונים. החל ממוזיאון המדע ועד מוזיאון עין פעיל - הנה כל מה שכדאי לכם לדעת לקראת הביקור הבא בעיר הבירה

אביעד ברטוב ו11/06/2019

(צילום: Pexels)

עיר הבירה של ישראל היא מוקד עלייה לרגל עבור תיירים מכל רחבי העולם. עם זאת, מסתבר שבשנים האחרונות דווקא ישראלים עם ילדים הם אלו שממלאים את רחובות ירושלים ומחפשים אטרקציות לכל המשפחה. כתוצאה מכך החלו גם פעילויות חדשות לקרום עור וגידים בירושלים והתוצאה היא מגוון אדיר של אפשרויות לגילאים שונים.

הנה למשל כמה אטרקציות לילדים בירושלים שאותן כדאי להכניס לרשימת המועדפים:

1. מוזיאון המדע בירושלים

בימים קרים וגשומים אפשר להקדיש את הביקור בירושלים למוזיאון המדע. המוזיאון פעיל לכל אורך ימות השבוע וילדים מתחת לגיל 5 נכנסים אליו בחינם, מה גם שיש בו תערוכות שמותאמות לתחומי העניין וליכולת התפיסה שלהם. בין היתר, ניתן להצטרף לפעילויות לילדים שנערכות במוזיאון או לשוטט בו באופן חופשי ולתת לכל המשפחה להיחשף לחוויות חדשות.

2. גן החיות התנכ"י

הורים שרוצים להראות לילדים חיות מיוחדות מוזמנים להגיע איתם לגן החיות התנכ"י בירושלים. גן החיות התנכ"י כבר הפך למוסד ירושלים מוכר בזכות הגודל שלו, היצע בעלי החיים והנגישות הגבוהה עבור ילדים גדולים וקטנים כאחד. לביקור בגן החיות מומלץ להקדיש לפחות 2-3 שעות ואפשר לשלב בתוכו ארוחת צהריים קלילה.

3. רכבת הכותל

קשה לדבר על אטרקציות בירושלים בלי להזכיר את רחבת הכותל המערבי. בהקשר הזה, מומלץ לקנות לילדים כרטיסים לרכבת הכותל: מיזם מקורי שמאפשר לחוות את העיר העתיקה על בסיס סיור שמלווה בהדרכה קולית. עצם העלייה על הרכבת מלהיבה את הילדים, כאשר בהמשך הסיור עובר בשער יפו, ברובע הארמני וברובע היהודי ולבסוף הוא נכנס לכותל המערבי. המסלול אורך חצי שעה ובמהלכו ההורים והילדים שומעים אודות אתרי המורשת וההיסטוריה בלא פחות מ-8 שפות שונות.

4. שוק מחניודה

ילדים מתלהבים מהצבעים, הריחות והאווירה של שוק מחניודה וההורים מקבלים הזדמנות להשלים את סל הקניות לשבת. בשוק מחניודה מציעים גם סיורים לכל המשפחה ויש אפשרות להצטרף להדרכות קולינריות ולמסלול טעימות. אם רוצים, לכל אורכו ורוחבו של השוק מפוזרות מסעדות כשרות עם אוכל אותנטי, טעים ובעיקר טרי. התוצאה היא אטרקציה משביעה להורים וילדים ודרך מצוינת להרגיש את הרחוב של ירושלים מקרוב.

5. מוזיאון פעיל עין יעל

את הביקור בירושלים ניתן לקנח עם מוזיאון פעיל עין יעל שנמצא בנחל רפאים שבירושלים. המוזיאון שוכן בחיק הטבע אך הוא יוצר מפגש עם הנוף העירוני ובו ניתן לקבל הצצה לאורח החיים הקדום בארץ ישראל. מלבד וחוויה חושית בלתי אמצעית, הילדים וההורים שמגיעים למוזיאון רואים שרידים ארכיאולוגים מתקופות שונות ומשתתפים בפעילויות לשחזור מלאכות וחקלאות.

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49