דגשים לרכישת תנור זכוכית איכותי

עבור אינספור נפחים, אומנים אשר עובדים עם זכוכית, סדנאות למיניהן, בתי ספר לאומנות ועוד, תנורי זכוכית מהווים את אחד מכלי העבודה הבסיסיים והחשובים ביותר.

אריאל גולן ו27/05/2019

(צילום: Pixabay)

כל מי שעובד עם זכוכית יודע כי תנור זכוכית טוב, מתאים ואיכותי באמת יכול לא רק להפוך את העבודה לפשוטה ונוחה יותר, אלא גם את התוצר הסופי לאיכותי הרבה יותר. לכן, רכישה של תנור זכוכית איכותי היא חשובה מאין כמוה, הן אם אתם כבר עובדים עם זכוכית ויודעים בדיוק מה אתם עושים והן אם אתם בשלבי למידה, או רוכשים עבור בית ספר/סדנה/סטודיו כלשהם ומעוניינים לספק להם את תנאי העבודה הטובים ביותר. להלן מספר דגשים שכדאי לקחת בחשבון בנוגע לבחירת תנור זכוכית איכותי -

ניידות - מי שלא מנוסה בעבודה עם זכוכית אולי לא יחשוב שאחד המאפיינים שכדאי שיהיו בתנור זכוכית טוב זו אפשרות לניידות קלה ופשוטה יחסית, אך בפועל תכונה זו נדרשת ומומלצת ביותר - תמיד טוב שניתן יהיה להזיז את תנור הזכוכית הכבד בצורה יחסית קלה ופשוטה. לכן, מומלץ לרכוש תנור זכוכית המגיע עם גלגלים, וחשוב שזו תהיה הקונסטרוקציה המקורית של התנור, ולא סוג של קומבינה שאתם מסדרים לאחר הרכישה.

מימדים - גם כאן, מי שאינו מגיע מתחום העבודה עם זכוכית עלול לחשוב כי לתנורי זכוכית מידות קבועות ויחידות, או כי אין משמעות רבה במיוחד למימדי התנור. ובכן, בפועל קיים מגוון רחב של תנורי זכוכית במימדים שונים, והכוונה היא הן למימדים פנימיים והן לחיצוניים. במקרה של מימדים חיצוניים, ברור כי על התנור להתאים למקום העומד לרשותכם בסדנא, המקום שאתם מייעדים לתנור. מבחינת מימדים פנימיים - אלו יקבעו כמה פריטים תוכלו להכניס לתנור בבת אחת, ומה יהיה גודלם המקסימאלי. כמובן שבמידה ומדובר בסדנה או בית מלאכה בו עובדים באופן אינטנסיבי, כנראה שנרצה תנור גדול יחסית. במקרים אחרים נעדיף דווקא תנור במימדים קטנים, על מנת שלא לחמם נפח גדול מדי בכל פעם שאנחנו מעוניינים ליצור פריט בודד או שניים.

פתחי ראייה - בזמן שריפה של פריטי זכוכית, תמיד קיים צורך להציץ פנימה ולראות מה מצבם, באיזה שלב של התהליך אנו נמצאים, האם נדרש להוסיף זמן או שאולי הפריטים כבר מוכנים?... בהתאם, מרבית תנורי הזכוכית מצוידים בפתחי ראייה המאפשרים להציץ פנימה במהלך עבודת התנור. חשוב לוודא זאת, וכדאי לרכוש תנור עם פתחי ראייה זוויתיים ומספקים, כאלו שגם כמה אנשים יחדיו יכולים להציץ דרכם (מומלץ במיוחד עבור כיתות, סדנאות וכו').

אחריות ועמידה בתקנים - על מנת להבטיח כי אתם רוכשים תנור זכוכית איכותי ומקצועי באמת, יש לוודא כי הוא עומד בתווי סימון ותקינה הרלבנטיים, וספציפית בתקן CE ובתקן המבוקר על ידי מכון GS האירופאי. בנוסף, בדומה לכל מכשיר יקר וחשוב שאנחנו קונים יש לוודא כי אתם מקבלים אחריות יבואן רשמית אשר תקפה למשך פרק זמן של שנה לכל הפחות.

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49