מה כדאי לדעת לפני שרוכשים מכונת תפירה?

רכישה חכמה היא רכישה מושכלת - ככל שתדעו יותר על אופי השימוש שלכם לפני הרכישה, כך תוכלו לדעת מהי המכונה שמתאימה, לבדוק את ההיצע הרחב בשוק - ולרכוש בהתאם. בכל מקרה כדאי לפנות לקבלת ייעוץ אישי מאנשי מקצוע מנוסים בתחום.

אביעד ברטוב ו05/05/2019

(צילום: Pixabay)

הגדרת השימוש

חשוב להתחיל בלשקול מספר פרמטרים הקשורים לשימוש שצפוי להיות למכונת התפירה שתרכשו:

• מהו היקף השימוש?

• מהו הניסיון המקצועי שלכם?

• באילו בדים תשתמשו?

• אילו מוצרים תתפרו?

כל רכישה טובה מתחילה באפיון צרכים. מכונת תפירה היא מכשיר שישמש אתכם למשך זמן רב, ולכן כדאי להשקיע חשיבה הגונה ולתת מענה לכל אחת מהשאלות הנ"ל. מכונות תפירה שונות מתאימות למשתמשים בעלי ניסיון שונה ולתפירות מסוג אחר - יש הבדל בין תופרת מקצועית לתופרת מתחילה, בין תפירה של וילונות לבין תפירה של בגדים וקיים הבדל גם בין הבדים השונים שבהם תשתמשו.

תקציב הרכישה

השלב הבא בכל רכישה הוא להגדיר תקציב הולם. במידה ואין באמתחתכם ניסיון תפירה משמעותי, כדאי לרכוש מכונת תפירה ביתית ואף מכונת תפירה יד 2. לא כדאי להיכנס להוצאות משמעותיות כל עוד לא ידוע עד כמה תאהבו להשתמש במכונה והאם תשתמשו בה לעיתים קרובות מספיק. כאשר מדובר באדם בעל ניסיון, שמבצע תפירה באופן תדיר ואף באופן מקצועי, מדובר ברכישה בטוחה יותר, ולכן כדאי להשקיע בה סכום כסף גדול יותר.

דברים נוספים שיש לדעת

לכל מכונת תפירה ישנם מאפיינים נוספים שכדאי לשקול בהתאם. חלקם עשויים להיות בעלי משקל נכבד בהחלטה שלכם.

• מהו עיצוב המכונה?

•· מהי רמת הרעש שמפיקה המכונה?

• האם המכונה מגיעה עם אקססוריז וציוד נלווה?

• מהו משקל המכונה?

• האם המכונה בעלת פונקציות פעולה מיוחדות?

השאלה האחרונה הינה קריטית במיוחד עבור תופרים רבים. ישנן מכונות בעלות בורר מהירות תפירה, תאורת LED, משחיל מחט אוטומטי, כפתור לנעילת המכונה, חותך חוטים מובנה - ועוד. במידה וקיימות פונקציות שאתם יודעים שהן חשובות עבורכם - התחשבו בכך בעת הרכישה.

אחריות על המכשיר

בדקו בדיוק מהו תוקף האחריות שתקבלו, באילו מקרים תהיו זכאים לקבל אחריות ומטעם מי תקבלו אותה. תמיד חשוב לוודא שלמכונה יש אבא ואמא ושיש לכם למי לפנות במידת הצורך על מנת לקבל שירות איכותי ולא ליפול בין הכיסאות.

להתייעץ עם מי שמבין

אם אתם חדשים בתחום התפירה, הדבר החשוב והחכם ביותר לעשות הוא להגדיר את הצרכים שלכם, לקבוע תקציב מתאים ולהתייעץ עם אנשי מקצוע שגם מבינים בתחום והם גם בעלי ניסיון במכירת מכונות תפירה.

  

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49