איך בוחרים את מי שינהל לנו את הכסף?

אנשים פרטיים עם סכומי כסף פנויים יכולים להשתמש באפיקי השקעות שונים על מנת לייצר לעצמם הכנסה הונית. אבל איך בוחרים מי ינהל את הכסף? הנה כל מה שכדאי לדעת על הנושא

אביחי טבק ו02/05/2019

(צילום: Pexels)

השקעה כספית היא כיום מוצר פיננסי נגיש, זמין ואטרקטיבי. אם בעבר נהנו רק אנשי עסקים ובעלי הון עצמי משמעותי מהאפשרות לייצר לעצמם הכנסה הונית קבועה, הרי שבשנים האחרונות נרשמות יותר ויותר תנועות לכיוון שוק ההון. מעבר לכך, המשק בארץ ובעולם מתאפיין בריבית נמוכה ולכן לא משתלם להמשיך להחזיק סכומי כסף פנויים בחשבון העובר ושב או בפקדונות של הבנקים.

הבעיה היא שככל שאפשרויות ההשקעה הופכות מגוונות יותר, כך גם מתעוררות שאלות חדשות. כתוצאה מכך, הרבה אנשים פרטיים שאין להם רקע וניסיון בעולם ההשקעות שואלים את עצמם למי הכי נכון להעביר את האחריות על עתיד המשפחה. במילים אחרות, כדאי שכל אחד מאתנו יחשוב היטב איך הוא בוחר מי ינהל לו את הכסף.

בנק: האינטרסים לא תמיד חופפים

היתרון של ניהול השקעות דרך הבנק הוא ראש שקט ועמלות יחסית נמוכות. הבנק הוא גוף מסחרי גדול וחזק ולכן יש לו את הפריבילגיה לגבות עמלות מינימאליות, בעיקר אם מדובר בלקוחות קיימים שממילא מנהלים בו את החשבון הרגיל שלהם.

מצד שני, האינטרס של הבנק הוא להרוויח כמה שיותר כסף - באופן שלא תמיד עולה בקנה אחד עם הצרכים של הלקוחות. למעשה, לרוב הבנקים והלקוחות יש אינטרסים סותרים. זה עלול ליצור מצב שבו יועץ ההשקעות מטעם הבנק ממליץ על אפיק מסוים, בעוד בפועל מה שכדאי למשקיע לעשות הוא לבחור במסלול אחר לגמרי.

חברת השקעות: התאמה אישית של התיק

אנשים פרטיים עם סכומי כסף קטנים וגדולים יכולים לפנות בכל רגע נתון אל חברת השקעות. כאן העמלה נגזרת מגובה התיק והיקף הפעילות, אך הדגש הוא על התאמה אישית. המשמעות של התאמה אישית היא שהלקוח יודע בכל רגע נתון מה רמת הסיכון שהוא חשוף אליה, באיזה מסלולים הוא מושקע ומה התשואה האופטימאלית והמינימאלית הצפויה לו.

התאמה אישית מייצגת יתרון מובהק של בתי השקעות והיא גורמת לכך שהרבה אנשים יבחרו בהם. כמו כן, היתרון של חברה מן הסוג הזה בא לידי ביטוי בהתמחות בהשקעות ובהפניית משאבים לטובת בניית תיק שמתאים לכל לקוח בנפרד.

יועץ השקעות: אין רגולציה

יש אנשים שמציעים שירותי ייעוץ השקעות באופן פרטי. כמו עם חברת השקעות, גם כאן היתרון הוא התאמה אישית וכמובן זמינות גבוהה של היועץ עבור הלקוח. מנגד, החיסרון הוא שאין רגולציה ברורה בתחום ושלמעשה כל אחד יכול להציע את השירות הזה.

בסופו של דבר, השקעה צריכה להתבצע דרך אנשי מקצוע. מבין האפשרויות, חברת השקעות היא כנראה הנכונה ביותר.

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49