ויזה לארה"ב לכל המשפחה - כל מה שצריך לדעת על ההליך, בשלבים

הליך הוצאת ויזה לארה"ב בנוי כך שגורמים פליליים ומי שמהווה סכנה ביטחונית לא יורשו להיכנס למדינה. גם מי שעלול לנסות להישאר בארה"ב ללא היתר (הגירה בלתי חוקית) יתקשה לעבור בהצלחה הליך קבלת ויזה לארה"ב.

אביעד ברטוב ו02/05/2019

(צילום: Istock)

לכאורה, אם אתם לא שייכים לאף אחת מן האוכלוסיות הבעיתיות הנ"ל, לא צריכה להיות לכם בעיה לקבל ויזה לארה"ב. חשוב לדעת ששלטונות ההגירה האמריקניים מעוניינים לאפשר לכל מי שרוצה לבקר בארה"ב לעשות זאת, אולם הם לוקחים ברצינות רבה את הצורך למנוע כניסה כשצריך. כך היה תמיד ואף ביתר שאת מאז פיגועי ה11 בספטמבר.

ישראלים רבים בוחרים לצאת לחופשה משפחתית בארה"ב. לעיתים הביקור המשפחתי בארה"ב הוא דווקא לא לצרכי טיול גרידא - אולי אתם נוסעים לארה"ב מסיבות עסקיות, אולי יש לכם כוונה לבקר בני משפחה, להתארח אצל חברים או לקבל טיפול רפואי, ועוד.
במקרים בהם אתם נוסעים לארה"ב במתכונת משפחתית, תצטרכו לעבור יחד את הליך הוצאת הויזה לארה"ב. התהליך מורכב ממספר שלבים, ולאורך כל הדרך - חשוב שתדעו מה לפניכם, ומה לכתוב או אילו מסמכים להגיש. לפניכם תיאור שלבי ההליך כדי לסייע לכם להבין בפני מה עומדת משפחה המעוניינת לבקר בארה"ב.

הוצאת ויזה לארה"ב מצריכה הגשת בקשה נפרדת עבור כל בן משפחה
חשוב להבין ששלטונות ההגירה האמריקנים, לפחות באופן רשמי, אינם מתייחסים באופן שונה למי שנוסע לבדו לארה"ב ולמי שנוסע עם בני משפחה נוספים. על כן, עבור כל בן משפחה תצטרכו להגיש בקשה נפרדת, גם אם מדובר בילדים קטנים או באנשים מבוגרים מאוד. באופן דומה אין סוג מיוחד של ויזה המיועד למשפחות - צריך לבחור את סוג הויזה המתאים ביותר לנסיבות ממש כאילו כל בן משפחה נוסע לבדו. ברוב המקרים ויזת תייר מסוג B1 או B2  היא המתאימה ביותר.

ההליך המקוון
הליך הוצאת ויזה לארה"ב מתחיל בכניסה באמצעות רשת האינטרנט לאתר מחלקת ההגירה האמריקנית. באתר זה ממלאים, באופן מקוון, טופס (המכונה טופס DS - 160) נפרד עבור כל אחד מבני המשפחה. בטופס תידרשו בין היתר לספק פרטים אודות עבר תעסוקתי, לימודים, בני משפחה בארה"ב (אם יש), עבר פלילי ועוד. מדובר בטופס ארוך, באנגלית בלבד, ומי ש - "יזכה" למלא אותו עבור כל בני המשפחה, ימצא עצמו בדרך כלל מבלה מספר שעות אל מול המסך - אל תתייאשו, זהו שלב הכרחי בהוצאת ויזה לארה"ב.
לאחר מילוי הטפסים מקבלים שובר לתשלום אגרה, אותו ניתן לשלם באופן מקוון או להדפיס ולשלם בסניף דואר.

קביעת מועד לראיון
את ההליך המקוון באתר מחלקת ההגירה ניתן, כאמור, לבצע רק באנגלית, ולאחר שמסיימים ומשלמים את האגרה ניתן להיכנס לאתר השגרירות האמריקנית בישראל ולקבוע מועד לראיון בשגרירות בירושלים או בקונסוליה בתל אביב (מי שגר מעבר לקו הירוק מוכרח לבצע ראיון בשגרירות בירושלים). את השלב הזה ניתן לעשות גם בגרסה העברית של האתר.

להגיע מוכנים לראיון
חשוב מאוד להגיע מוכנים לראיון. כאשר שמדובר במשפחות - ילדים בני 14 ומטה אינם חייבים להגיע לראיון, כך גם מבוגרים בני 79 ומעלה.
לראיון יש להביא תדפיס מסמכים שהתבקשתם להביא איתכם (מסמכים מן ההליך המקוון), תמונות פספורט שעונות לדרישות מחלקת ההגירה ודרכון בתוקף הדרוש לפי מועד הנסיעה הרלוונטי.
לפעמים כדאי להצטייד במסמכים נוספים, כגון תלושי שכר, מסמכים המעידים על בעלות נדל"ן וכדומה. מסמכים כאלה יכולים לסייע להוכיח זיקה חזקה לארץ ולהפיג חשש שמא יש לכם כוונות להגר באופן בלתי חוקי לארה"ב.

עם תום הראיון יודיעו לכם אם בקשתכם לקבל ויזה לארה"ב התקבלה. במידה וכן, תשאירו את הדרכונים של כל בני המשפחה בשגרירות או הקונסוליה ותקבלו אותם באמצעות דואר רשום או שליח (לבחירתכם, תשלום דמי משלוח בהתאם) לאחר כמה ימים, כאשר הויזה המבוקשת מוטבעת בכל דרכון.

מי ששולטים היטב באנגלית ויודעים לנהל הליכים בירוקרטיים ברשת האינטרנט יכולים אולי לצלוח הליך קבלת ויזה לארה"ב לכל בני המשפחה. אולם גם במקרים כאלה יש יתרון גדול למסירת הטיפול למקצוענים הפועלים מטעם חברה המציעה שירות הוצאת ויזה לארה"ב. טיפול מקצועי יבטיח שלא יעשו טעויות העלולות לעכב את ההליך או אפילו, במקרים מסויימים, להכשילו.

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49