רעיונות לארוחת בוקר כשרה, טעימה ובריאה

ארוחת הבוקר היא הארוחה החשובה, המשמעותית והמזינה ביותר שאנחנו אוכלים. עם זאת, מעבר לחשיבות של ארוחת הבוקר עצמה, יש צורך להקפיד על כך שאותה הארוחה תהיה איכותית, מזינה וטעימה.

אביעד ברטוב ו02/05/2019

(צילום: Pixabay)

עבור חלק גדול מאיתנו הישראלים, חשוב גם שהארוחה תהיה כשרה, בנוסף לכל היתרונות שצוינו לעיל. מהי ארוחת בוקר איכותית ומזינה ומה היא כוללת? אילו רעיונות לארוחת בוקר ניתן ליישם בקלות, ולשדרג את הארוחה העיקרית של היום בכמה וכמה רמות? בשורות באות נעסוק בסוגיות הללו בהרחבה.

ארוחת בוקר מזינה - מה זה בעצם?

ארוחת בוקר מזינה היא ארוחה המשלבת באופן הטוב והנכון ביותר בין מרכיבי הארוחה השונים. עם המרכיבים כאמור ניתן למנות ביצים, לחמים, מאפים, סלטים, גבינות, יוגורטים ופירות יבשים או עדיף  טריים. מי שאיננו מנוסה ואיננו מבין בכגון אלה, עלול להתפתות ולהכין ארוחה גדולה מדיי, שאת רובה הוא יאלץ, למרבה הצער, לזרוק לפח. לפיכך יש לדעת כי אדם ממוצע אוכל בארוחה עד 300 גרם, שבתוכם יש לכלול את כל המוצרים הנדרשים. אם יודעים את הנתון הזה, אפשר לחשב בקלות את ההעדפות של כל אחד, ולהרכיב לפיהן את הארוחה. יוגורט ממוצע שוקל 100 גרם בערך, סלט עשוי לשקול 100 גרם והביצים (שתי ביצים) ישקלו כחמישים גרם. שתי פרוסות לחם, או שתי מצות, ישלימו את התמונה.

רעיונות איכותיים לארוחת בוקר

מי שאוהב שילובים שונים של ביצים, יכול להכין לעצמו חביתה מטוגנת עם ירקות - בצל, פלפל, עגבניות או אפילו פטריות שמפיניון. עם זאת, מי שמחפש רעיונות לארוחת בוקר שיהיו מעניינים, יכול להחליף את הטיגון, שהוא ממש לא בריא באפייה. אפשר להכניס את בלילת הביצים והירקות לתבנית, ולדחוף אותה לתוך הטוסטר. בתוך מספר דקות מתקבל מין מאפר ירקות איכותי, טעים, מרענן ובעיקר - בריא.

מי שאוהב שילוב של גבינות בארוחת הבוקר שלו, יכול לשלב גבינות קשות עם סלט ירקות חתוך דק, בתוך ג'בטה או בפסח - בתוך מצה רטובה מגולגלת. ככלל, מצה מגולגלת עשויה להוות מצע איכותי למגוון רחב של צירופים. בהמשך, ניתן לקחת יוגורט לבן, ולהוסיף לו באופן עצמאי פירות חתוכים, סירופ תות או סירופ פירות יער איכותי. בדרך כלל, התוצאה יוצאת טובה יותר מיוגורטים רגילים. זאת, כיון שכאן ניתן להוסיף פירות לפי הטעם, והצירוף איננו כולל חומרים משמרים, שלעיתים קרובות פוגעים בטעם.

ארוחת בוקר איכותית לא חייבת להיות מורכבת ולא חייבת לכלול מרכיבים יוקרתיים.הסוג לארוחה טובה ומזינה היא הימנעות מטיגונים מיותרים מצד אחד, ושימוש במרכיבים טבעיים מצד שני.

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49