הרב אמסלם, מספר 2 של פייגלין בזהות: קנאביס? "לא ממליץ"

הרב חיים אמסלם חושף עמדות מפתיעות בראיון לכתב הפוליטי של 'ישראל היום'-יהודה שליזנגר במגזין "שישבת" שיפורסם במלואו מחר (ו'). נישואים גאים? "המדינה לא צריכה להתערב". תחבורה ציבורית בשבת? "אין בעיה עם יוזמות פרטיות"

אריאל גולן ו14/03/2019

(צילום: באדיבות: מפלגת זהות)

מפלגת זהות עלתה לכותרות בשבוע האחרון כ"טרנד הבא של הבחירות". עוד ועוד סקרים מצאו כי היא צפויה לעבור את אחוז החסימה, וברשתות החברתיות קיים שיח סוער סביב מצע המפלגה וגולת הכותרת שלה - התמיכה בלגליזציה של סם הקנאביס.

בראיון למגזין "שישבת" שוטח הרב חיים אמסלם, לשעבר ח"כ מטעם ש"ס אשר מוצב כיום במקום השני בזהות, כמה עמדות מעניינות ומפתיעות. כך, למשל, בסוגיית הלגליזציה, נשאל כיצד יפסוק, כרב, לאדם המבקש לעשן מריחואנה לשם הנאה.

הרב אמסלם השיב בראיון כי: "אגיד לו 'אני לא ממליץ לך'. אם זה עלול לגרום לחוסר איזון, חוסר תפקוד או בעיות בשיקול הדעת - איני ממליץ".

בנוגע ליום שאחרי הבחירות, ולשאלה שעשויה לחרוץ גורלות - לאיזה גוש תצטרף המפלגה, עונה אמסלם:
"הנטייה הטבעית אמורה להיות בגוש הימין, אבל אנחנו לא בכיס של גוש זה או גוש אחר. שמנו בראש מעיינינו נושאים מסוימים, ומי שייתן לנו מענה עליהם, נהיה איתו".

הרב אמסלם מתייחס לשלל סוגיות נוספות העומדות על סדר היום הציבורי, ובהם גם היחס לקהילת הלהט"ב. הוא מבהיר כי: "אין שום לגיטימציה מצידי לדברים שהתורה אסרה, ואין ויכוח שאסרה. אבל מכאן ועד לקדש מלחמה, מאבקים והפגנות - אין לזה מקום. זה לא עוזר".

לשאלה אם יתמוך בחוק שיתיר נישואים חד־מיניים, השיב: "מאחר שהרעיון הגדול של המפלגה הוא שהמדינה לא תתערב בחיי הפרט, גם בסוגיית הנישואים, השאלה מתייתרת. אין לנו עניין לעסוק בזה, זה לא עניין שלנו. חיה את חייך איך שאתה רוצה. אני לא מכיר בנישואים בין גבר לגבר, ולעולם לא אכיר בזה. אבל אני מבין שאחרים חושבים אחרת ממני, ולכן אני לא מוצא לנכון לקדש על זה מלחמה. אני רוצה לבנות מנגנון שכל אחד יחיה את חייו כרצונו".

בסוגיית התחבורה הציבורית בשבת אומר אמסלם כי: "אם התחבורה הציבורית נשארת ממשלתית, אז בשום פנים ואופן לא. בנוגע לכל דבר שקשור לממסד - המדינה צריכה לשמור שבת כהלכתה. אבל כמו שמכוניות פרטיות נוסעות בשבת, וכפי שיש מוניות שירות פרטיות שנוסעות בשבת, יכולות להיות גם יוזמות פרטיות, מאורגנות יותר".


הכתבה המלאה תפורסם  מחר (ו') במגזין 'שישבת'.

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49