איילת שקד: "ארצה להמשיך בתפקידי במשרד המשפטים. פלח גדול של האוכלוסייה עדיין לא מיוצג."

בשיחה עם העיתונאית החרדית שלהבת חסידאל בוועידה העסקית הראשונה לאישה הדתית-חרדית כחלק מכנס we women שהתקיים במתחם אקספו תל אביב אמרה השרה שקד: "ארצה להמשיך בתפקידי במשרד המשפטים. אני רוצה שיהיה שופט חרדי בביהמ"ש העליון, לא הגיוני שפלח גדול של האוכלוסייה לא מיוצג."

אריאל גולן ו03/03/2019

(צילום: בן מזרחי)

הועידה העסקית מתקיימת כחלק מאירוע we women, אירוע צרכנות, לייף סטייל ועסקים המתקיים היום באקספו תל אביב ומשלב את כלל תחומי העניין של האישה הדתית-חרדית בעידן הרשתות החברתיות. הראיון המרכזי בכנס הוקדש לשרת המשפטים איילת שקד שבשיחה אחת-על-אחת עם העיתונאית החרדית שלהבת חסידאל הצהירה על הבמה: "ארצה להמשיך בתפקידי במשרד המשפטים. אני רוצה שיהיה שופט חרדי בביהמ"ש העליון, לא הגיוני שפלח גדול של האוכלוסייה לא מיוצג. הימין החדש היא מפלגת ימין אידיאולוגית. לא שילבנו חרדים מסיבות פוליטיות, אך אנחנו בקשר מעולה עם המפלגות החרדיות.

בנט כשר חינוך השקיע בהחדרת לימודי ליבה במוסדות שרצו בכך ונלחם במל"ג ובמשרד המשפטים כדי לאפשר לימודים בהפרדה באקדמיה. אנחנו מאמינים מאוד בשילוב החברה החרדית בחברה הישראלית. פוליטיקאים חרדים לא היו נלחמים על אקדמיה לחרדים ואנחנו כן."

כשנשאלה על תקרות הזכוכית בהן נתקלת כאישה מצליחה בישראל 2019 השיבה: "היום בציבוריות הישראלית, כאישה אני לא משלמת מחיר, ב"ימין החדש" 50 אחוז מהעשירייה הראשונה היא נשית. לא חושבת שאף אחת מהן נתקלת היום בדעות קדומות. אני בקשרים טובים עם המגזר ואני בטוחה שנשים יכולות לעשות הכל זו רק החלטה שלהן יחד עם תמיכה בבית. גם בפוליטיקה מעולם לא הרגשתי שזה מחסום, גם בתפקידי הקודם כמהנדסת מחשבים אף פעם לא הרגשתי שהמגדר שלי מהווה מחסום, היום אני שומעת מחברים שלי מתעשיית ההייטק שיותר ויותר רוצים להעסיק נשים דתיות וחרדיות."

עוד הוסיפה השרה על המחיר האישי שמשלמת בתקופת הבחירות: "בקמפיין הבחירות, מאוד קשה לי כי אני כל יום מגיעה הביתה ב12 בלילה. אני רואה את הילדים רק בבוקר, אלו שלושה חודשים מאוד קשים. צריך לדעת שקריירה תובענית דורשת ויתורים בבית וצריך בן זוג שיאפשר את זה. שאלתי את הילדים בשיחה על הקושי בתקופת הבחירות: אתה רוצה שאעזוב את הפוליטיקה? הבן שלי אמר : לא, את טובה, תישארי. אם מצליחים לסדר את המשפחה אפשר לעשות הכל."

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49