ירין בר ויונתן ויסמן הם חתני חידון התנ"ך לנוער במחוז מרכז תשע"ט

חידון התנ"ך לנוער במחוז מרכז לשנת תשע"ט נערך השבוע בגימנסיה הריאלית בראשון לציון, והתקיים במעמד ראש העיר, מר רז קינסטליך, וסגניתו הגב' ליאל אבן זוהר, הגב' ויקי ניצן מנהלת מינהל חברה ונוער במחוז מרכז, מפקחים, מנהלי בתי ספר, רכזי תנ"ך, מורים ותלמידים. בחידון השתתפו 31 מתמודדים מרחבי המחוז.

אריאל גולן ו07/02/2019

(צילום: באדיבות משרד החינוך)

  

  • ירין בר ממקיף ז' "רביבים" בראשון לציון, זכה בפרס חתן חידון התנ"ך לבתי הספר הממלכתיים.
  • יונתן ויסמן מישיבת דגל ירושלים בנחלים, זכה בפרס חתן חידון התנ"ך לבתי הספר הממלכתיים- דתיים.
  • דנית גולדינפלד מהגימנסיה הראלית-בראשון לציון סגנית חתן התנ"ך זכתה מבין סגני כלל המחוזות לייצג אף היא את המחוז בחידון הארצי 

חידון התנ"ך השנה נערך "בסימן שביל הסנהדרין," מקטע באורך של כ- 70 ק"מ, לכבוד חגיגות 70 שנה למדינה. חידון התנ"ך במחוז הופק ע"י מינהל חברה ונוער, בריכוזה של הגב' אתי ליבוביץ, ובהנחייתו של המפקח הרשותי יוסי מסטאי.

אחת המטרות המרכזיות של מפעל חידון התנ"ך היא לעודד את ההתעניינות, את הלימוד ואת העיון של בני הנוער היהודי בספר התנ"ך כבסיס התרבותי של עם ישראל. מתוך הרצון שהחידון יהיה חלק מתהליך שיוביל ויניע את לימוד התנ"ך במערכת החינוך. בסופו של התהליך ייצגו התלמידים הזוכים את מדינת ישראל בחידון התנ"ך העולמי .

החידון כלל עד כה 3 שלבים: בשלב הראשון-נגשו לחידון הבית ספרי האינטרנטי, 417 תלמידים מכל המחוז (מ47 בתי"ס ע"יס שלקחו חלק). בשלב השני- התקיים חידון בכתב ל 119 תלמידים שעלו לשלב זה לאחר המבחן האינטרנטי. היום- ל' בשבט, נערך השלב השלישי-  השלב המחוזי בו התמודדו 16 תלמידים (שני סבבים- 16 תלמידים מהמגזר הממלכתי ותלמידים16 מהמגזר הממלכתי-דתי) שהעפילו לגמר המחוזי לאחר החידון בכתב. כל המתמודדים רגשו את הקהל בבקיאות שגילו בספר הספרים.

במהלך הטקס העניקה הגב' ויקי ניצן, מנהלת חברה ונוער במחוז, תעודות הוקרה לכל המורים ורכזי התנ"ך שהגישו את תלמידיהם לחידון.

בחידון המחוזי במגזר הממלכתי, התמודדו והעפילו לגמר שני תלמידים מצטיינים הלומדים בביה"ס בראשון לציון:

חתן התנ"ך המחוזי -ירין בר, ממקיף ז', רביבים מראשון לציון. ירין זוכה שנה שניה ברציפות בתואר זה וייצג את המחוז גם בשלב הארצי.

סגנית חתן התנ"ך- דנית גולדינפלד מהגימנסיה הראלית-בראשון לציון.

בחידון המחוזי במגזר הממלכתי-דתי:

חתן התנ"ך המחוזי - יונתן ויסמן מישיבת דגל ירושלים-נחלים, גם יונתן זוכה שנה שניה ברציפות בתואר זה וייצג את המחוז גם בשלב הארצי..

סגן חתן התנ"ך - אביעד סינואני מתיכון מדעי טכנולוגי, כפר בתיה, רעננה.

החתנים והסגנים יקבלו ציון 100 בתנ"ך בתעודת הבגרות שלהם.

יו"ר ועדת השופטים היה עוה"ד זכי כבתי, חבר השופטים: מנהלת האגף לחינוך עי"ס בראשל"צ הגב' פזית שרון, דניאל ויינברגר -  מנהל מרכז ארכיאולוגי חינוכי ,  חננאל מלכה- רכז ארצי של חידוני התנ"ך , תוכניות ופרויקטים וחתן חידון התנ"ך העולמי , מאיר אסא נציג מטה ח"ן.

עמליה חיימוביץ מנהלת מחוז מרכז: "אני מברכת את התלמידים שהעמיקו בלמידת התנ"ך, ספר שקושר אותנו לעברנו ומורשתנו, וספר שהלמידה בו אינה מסתיימת לעולם. אני גאה במתמודדים ובזוכים על למידה מעמיקה ומשמעותית אשר אני בטוחה כי תלווה אותם לאורך שנים".

ויקי ניצן מנהלת מנהל חברה ונוער מרכז: "כולנו מתלכדים בחידון התנ"ך סביב חווית היותנו עם הספר. המתמודדים עברו תהליך של שינון, הבנה, למידה, ויצאו ללא ספק, נשכרים מהעושר שהתנ"ך מזמן."

 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49