בחירת שמות יוניסקס לתינוקך

השראה מהתנ"ך יכולה לשמש גם לצורך בחירת שמות יוניסקס שמתאימים לבנים ולבנות כאחד. מה היתרונות של שמות כאלה, מה המשמעות של השמות הבולטים ואיך בוחרים אותם? הנה המדריך המלא

אריאל גולן ו30/01/2019

(צילום: Pixabay)

בחירת שמות היא עניין מורכב שמטילה אחריות רבה על כתפיהם של ההורים. מבחינת רוב ההורים, השם הנבחר צריך לייצג תפיסת עולם מסוימת וגם להתכתב עם ערכים ואמונות. כתוצאה מכך, הורים דתיים למשל משתמשים בתנ"ך או במסורת היהודית כמקור השראה ונעזרים בו על מנת לבחור שמות לבנים ולבנות. בנוסף, כיום ברור שבאותם מקורות השראה ניתן להשתמש גם בשביל למצוא שמות יוניסקס.

שמות יוניסקס מיועדים על פי הגדרה לבנים ולבנות כאחד. בקטגוריה כזו יש שמות לבנות שמשמשים גם בנים וחלקם מקובלים בכל רחבי העולם. עבור ההורים, ההתלבטות היחידה היא איזה שם יוניסקס לבחור מתוך הקטגוריה הקיימת ומה המשמעות שעומדת מאחורי כל אפשרות. בנוסף, כדאי להורים לערב את בני המשפחה המורחבת כדי לקבל רעיונות חדשים. כך נחשפים לשמות שכיחים ופחות שכיחים ומקבלים החלטה מבוססת ומוצלחת עבור התינוק.

השמות הנפוצים: דולב, לירן ומאור

השם מאור מגיע מהתנ"ך ומייצג בגימטרייה את המספר 247. לפי הקבלה, זה שם שמתאר את המאורות שבשמיים והוא אפילו נזכר בסיפור הבריאה ככינוי לשמש ולירח. לשם השוואה, שם נפוץ אחר הוא דולב שבא מעולם הצומח ומופיע בתלמוד הירושלמי ככינוי לעץ נשיר שגדל בעיקר במזרח התיכון.

עוד שם יוניסקס נפוץ שזוכה להצלחה בקרב הורים דתיים הוא לירן. לפי הקבלה, השם לירן מגיע מהשפה העברית כי הוא מכיל גם את המילה "לי" וגם את המילה "רן" ובמובנים רבים הוא מייצג שייכות ויחסים קרובים עם בני המשפחה. הערך הנומרולוגי של השם לירן הוא 2 ובגימטרייה הוא מגיע ל-290.

הכל מתחיל בא': אוריה, אורפז ואושר

הורים שנכנסים לעובי הקורה כדי למצוא שמות יוניסקס בהשראה מהמסורת היהודית מגלים שרבים מהם מתחילים באות א'. בהקשר הזה אפשר להזכיר את השם אוריה שמופיע בתנ"ך כשמו של אוריה החיתי ומשמש כיום לבנים ולבנות כאחד, או את השם אורפז שמתאר לפי הקבלה חום ושמחה ואף מופיע בפרק קי"ט של ספר תהילים.

ילדים גם יכולים לקבל שמות יוניסקס שהמשמעות שלהם ברורה מהרגע הראשון. שם כזה יהיה אושר, שמקורו בספר בראשית בתנ"ך והוא מסמל רגש עז של שמחה, הנאה וסיפוק. כתוצאה מכך, הורים בוחרים בשם אושר בדרך כלל עבור הילד הבכור.

לסיכום, בחירת שמות היא עניין משפחתי רב משמעות שכדאי לחשוב עליו לעומק. הורים לילדים צריכים לבחון קודם כל את מקורות ההשראה שמתאימים להם כדי לבחור את השם המושלם, כמו גם להיחשף להשפעות שונות. בהמשך, ניתן לשקול גם פרמטרים אובייקטיביים ולתת לבנים ולבנות שמות יוניסקס שיסייעו להם בעולם הגדול.

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49