בשבוע בו חל יום השואה הבינלאומי: נפרץ וחולל בית כנסת בירושלים

במהלך הלילה, התקבל דווח על פריצה וגרימת נזק לבית הכנסת "שיח ישראל" שבקריית יובל. במקום התגלו ספרי קודם זרוקים וקרועים על הרצפה ונראה שנעשה נזק משמעותי לציוד. השרה רגב: "הלב נקרע והעיניים דומעות למראה התמונות הקשות מהשחתת וחילול בית הכנסת בירושלים - מקדש מעט. חייבים לשים את היד על הפושעים הנתעבים ולמצות איתם את מלוא חומרת הדין"

אביעד ברטוב ו29/01/2019

(צילום: משטרת ישראל)

(צילום: משטרת ישראל)

הרב הראשי לישראל הראש״ל הגאון רבי יצחק יוסף: "הלב היהודי מתפלץ למראה ספרי תורה מתגוללים בבזיון נורא שחוללו ע״י בני בליעל בתוך בית הכנסת. על הרשויות להפוך כל אבן, להגיע אל הפושעים ולמצות איתם את מלוא חומרת הדין.
על כל אותם שנחשפו לזוועה, לקבל על עצמם תענית או לפדות אותה בצדקה וכן כל יהודי שכבוד התורה יקר לליבו, יקבל על עצמו יום של לימוד תורה בתענית דיבור להגדיל ולחזק כבוד התורה שחולל."

גם יו״ר תנועת התעוררות ויו״ר האופוזיציה בעיר ירושלים, עופר ברקוביץ ף יחד עם חבר מועצת העיר דן אילוז (התעוררות) הגיעו לבית הכנסת ״שיח ישראל״ לחזק את המתפללים והקהילה שם אמר ברקוביץ כי ״הזדעזתי מהמעשה הנורא של פגיעה בקדשי ישראל. זהו אירוע קשה והתמונות מהמקום מזכירות ימים אפלים אשר מחרידים כל יהודי באשר הוא. אני קורא למשטרת ישראל לפעול באופן מיידי ולהקצות את כל המשאבים הנדרשים על מנת לתפוס את הפורעים ולהביאם לדין במהרה״

 יו״ר ש״ס השר דרעי: "הדזעזעתי עד עמקי נשמתי ממראות החילול המחפיר שהתרחש הלילה בבית הכנסת ״שיח ישראל״ של הקהילה הצרפתית בקריית יובל בירושלים. אין לב יהודי שלא מתפלץ ממראות כאלה הזכורים מאירועים קשים בהיסטוריה היהודית. קשה להאמין כיצד מתרחש פוגרום אנטישמי ומזוויע כזה בבית כנסת, כאן בארץ ישראל, בהיכל שנקרא על שמו של יונתן סנלדר הי״ד שנרצח עם שני ילדיו בטבח המזעזע בטלוז שבצרפת."

"הבוקר אפנה למפקד מחוז ירושלים במשטרה, להבין כיצד ארע הדבר הנורא הזה ולדרוש ממנו למצות את מלא חומרת הדין עם הפורעים. לא ניתן לאירוע שכזה לעבור בשקט במדינת ישראל." הוסיף שר הפנים דרעי.

 הרב הראשי לישראל הגאון רבי דוד לאו: ״זהו בוקר קשה לכל יהודי באשר הוא, לא ניתן לעבור לסדר היום אחרי חילול ברוטאלי  שכזה בבית מקדש מעט, חובה עלינו לעשות חשבון נפש איך הגענו למצב שבעיר הקודש ירושלים מתחלל בית כנסת וספרי תורה מושלכים לרצפה. לצערי זה לא המקרה הראשון בתקופה האחרונה ואני מצפה שמשטרת ישראל תתיחס לזה כאל פשע שנאה לכל דבר וירכזו את מרב המאמצים שמי שאחראי למעשה הנפשע לא יינקה."

ח״כ איתן כבל הגיב בטוויטר: ‏״התמונות מבית הכנסת בקרית יובל בירושלים מזכירות ימים אפלים ותקופות רעות ליהודים ואין יהודי שהתמונות הללו לא מכאיבות לו.  ‏סמוך ובטוח שמשטרת ישראל תשים את ידה על מי שחילל כך את הבית כנסת.״

 שר החקלאות אורי אריאל בתגובה לחילול בית הכנסת "שיח ישראל": "השבוע ציינו את יום השואה הבינלאומי והיום אנו מתעוררים ליום שמזכיר את הימים האפלים והנוראיים של אז. הריסת בית כנסת הוא חילול נבזי שפוגע בכולנו. אלו מראות קשים ויש למצות את הדין עם הפושעים לאלתר."

שרת התרבות והספורט מירי רגב התייחסה הבוקר לחילול והשחתת בית הכנסת בשכונת קריית יובל בירושלים ואמרה: "עד לאן אפשר להגיע? את הדברים המזוויעים האלה היו עושים בשנות ה-30 וה-40 של המאה ה-20. יש קווים אדומים ברורים מאוד שלא פוגעים במקומות קדושים והנה זה קרה. הלב נחמץ וכואב והעיניים דומעות מול המראות של ספרי תורה וספרי קודש זרוקים על הרצפה, כאילו ואנחנו נמצאים באירופה של המאה הקודמת".
עוד הוסיפה השרה רגב: "אני מקווה שמשטרת ישראל תפעל במהירות וביעילות ותשים ידה על מחללי שם שמיים ורשויות החוק והמשפט ימצו איתם את מלוא חומרת הדין".

ארגון רבני צהר הוציא גם תגובה לחילול בית הכנסת הבוקר בירושלים ומסר: "בית הכנסת הוא מקום התוועדות שבין אדם לאלוהיו, שמכוון את האדם לסור מרע ולבקש טוב. מצער ומחפיר לראות שהוא הפך למטרה לוונדליזם והרס, שמציפות את הרוע שבבני אדם, ומביאות הרס, כאב וחילול קודש. מעבר לציפייה למציאת האשמים - נכון יהיה לקשור את האירוע הנורא הזה בחינוך לכיבוד אמונה, לעשיית טוב, ולמאבק בכל הפעילות האלימה"

בתגובה לחילול בית הכנסת בקריית היובל בירושלים, אומר ח"כ מוטי יוגב: "על אלה חשכו עינינו. על חילול ספרי תורה, הלב כואב והעין בוכה. מזעזע שספרי תורה ובית כנסת, מחוללים דווקא בירושלים, בירת ישראל. סומך על רשויות החוק שיתפסו את האחראים על ביזוי בית הכנסת. יש לחזק את היחס לספרי התורה ולספרי המעט במקדשי ישראל".

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49