נתפס המחבל מפיגוע הירי בגבעת אסף

הותר לפרסום כי במהלך הלילה, בתום פעילות מודיעינית ומבצעית של שירות הביטחון הכללי וצה"ל, הביאו לוחמי הימ"מ - היחידה ללוחמה בטרור של משטרת ישראל/משמר הגבול למעצרו של עאצם ברגותי, המפגע אשר ביצע את פיגוע הירי בטרמפיאדה בגבעת אסף.

עמי שרון ו08/01/2019

לוחמי ימ"מ (אילוסטרציה) (צילום: דוברות המשטרה)

המעצר הלילה שבוצע על ידי לוחמי שב״כ וימ״מ הוא שיאו של מאמץ מודיעיני ומבצעי שהחל מיד לאחר הפיגוע, במהלכו, הפעיל שב״כ וצה״ל יכולות מודיעיניות, מבצעיות וטכנולוגיות שונות לצורך איתור המפגע, כולל מעצר של עשרות פעילים וסייענים מקרב תשתיות החמא"ס בגזרת בנימין.

עאצם ברגותי היה שותף לביצוע פיגוע ירי בטרמפיאדה בעופרה יחד עם אחיו צאלח ברגותי אשר נהרג במהלך ניסיון מעצרו בתאריך 11/12. בפיגועים אלו נרצחו שלושה ישראלים ונפצעו נוספים.

עאצם נעצר בבית אחד מסייעניו בכפר אבו שח׳ידם/בנימין (הסמוך לכפר מגוריו), והיה עסוק בימים האחרונים בהכנות לביצוע פיגועים נוספים. במהלך מעצרו נתפס רובה מסוג קלאצניקוב, תחמושת רבה וכן אמצעים לראיית לילה. המפגע הועבר להמשך חקירת שב״כ.

גורמי ביטחון מוסרים כי "שירות הביטחון הכללי, יחד עם צה״ל ומשטרת ישראל ימשיכו לפעול בנחישות נגד מבצעי פיגועים או אלו אשר סייעו להם ולשמירה על ביטחון ישראל."

"לא היה לנו ספק שאנו נגיע אל עאצם ברגותי ונביא למעצרו" אמר מפקד הימ"מ נצ"מ נ' והוסיף: "שיתוף הפעולה של הימ"מ עם גורמי הביטחון השונים לרבות שירות הביטחון הכללי הוא זה שמביא פעם אחר פעם להצלחות מבצעיות מרשימות והוא זה שימשיך להבטיח שאף מרצח שפל לא יחמוק מהזרוע הארוכה של הימ"מ."

כאמור בהכוונת שירות הביטחון הכללי ובשת"פ צה"ל הצליחו לפנות בוקר לוחמי הימ"מ - היחידה ללוחמה בטרור של משטרת ישראל/משמר הגבול, להביא למעצרו של עאצם ברגותי אשר ביצע את הפיגוע הקשה בטרמפיאדה בגבעת אסף ב- 13.12.18.

עסצם נעצר ללא ירי במהלך סריקות בכפר אבו שחידם כשלצידו נשק מסוג קלצ'ניקוב ומחסניות.

יום לפני ביצוע הפיגוע בגבעת אסף נהרג צאלח ברגותי, אחיו של עאצם, שביצע את הפיגוע בעפרה. צאלח נהרג מאש הימ"מ לאחר שניסה להימלט ולדרוס את הלוחמים.

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49