פצועים וגז במהלך פינוי עשרות בני נוער בעמונה

מאות נערים ונערות הגיעו להאבק על שלמות הישוב עמונה כשהם מתבצרים בתוך שני קראוונים שהוצבו במקום לפני שלושה שבועות ובהן מתגוררות שתי משפחות. ע״פ דוברות הישוב, נכון לשעה זו,  כשמונה נערים נפצעו מאבנים ונפצים שיידו לעברם כוחות המשטרה בעת עלייתם לישוב ושני עצורים על ידי כוחות המשטרה.

אביעד ברטוב ו03/01/2019

שוב אלימות בעמונה (צילום: דוברות מטה בנימין)

בעקבות הפינוי הקרוואנים בעמונה, אומרים במפלגת האיחוד הלאומי: "כנראה שקמפיין הבחירות של ראש הממשלה מתחיל בפינוי יהודים מאדמתם. הבתים בעמונה נרכשו כחוק.ראש הממשלה יכל לפתור את הבעיות הבירוקרטיות בהנף יד ולחזק את ההתיישבות .במקום זאת העדיף להמשיך במסורת אותה הנחיל כל הקדנציה שלו ולפרק ישובים יהודיים. עוד אמר: "האצבע קלה על ההדק בכול מה שקשור להתיישבות היהודית  ביהודה ובשומרון. לא ראינו את הפזיזות הזאת בחאן אל אחמר שעדיין יושבת על התילה וניראה שרחוק היום שהיא תהיה. ראש הממשלה נתניהו ,נמאס לנו מהבטחות ודיבורים. אנחנו רוצים מעשים.ככה לא מחזקים את ההתיישבות . ככה לא מכריעים טרור. את המצע הזה שלך בוחרי הימין לא ישכחו בקלפי".

 

ח"כ בצלאל סמוטריץ' שנצא במקום הוסיף עוד: "‏מאות בני נוער נפלאים, שחדורים באהבת הארץ ונאחזים בה במסירות, נמצאים עכשיו בעמונה בקור מקפיא וערוכים למחות נגד העוול של פינוי נוסף שם. שום ביקור מוצלח של ‎נתניהו בברזיל לא יאפיל על הפגיעה של נתניהו בהתיישבות. בידיו להכשיר חוקית את השיבה הביתה לעמונה תוך חמש דקות."

תגובת ״הימין החדש״ לאירועים בעמונה: "אנחנו קוראים לראש הממשלה לפנות כבר היום את הבנייה הערבית הבלתי חוקית בחאן אל אחמר. חוק הוא חוק הוא חוק.
האכיפה הסלקטיבית כנגד יהודים בלבד בעמונה, אל מול החשש לפנות בנייה ערבית פרועה ובלתי חוקית בחאן אל אחמר, משדרת חולשה והססנות של ממשלת ישראל אל מול הפלסטינים, ופוגעת בהרתעה של מדינת ישראל. כזכור, שקד ובנט היו היחידים בקבינט שהתנגדו לדחיית פינוי חאן אל אחמר, בעוד נתניהו וליברמן הצביעו בעד דחיית הפינוי למועד בלתי ידוע. אנו קוראים לראש הממשלה לקיים את הבטחתו כבר היום.
‏הוא מחליט לא לעשות זאת ומעדיף לפנות.
את עמונה הוא יפנה אבל את חאן אל אחמר לא. ביבי חלש מול ערבים וחזק נגד יהודים. הרוח הגדולה של הנוער הנהדר הזה תנצח."

 ואילו  יו"ר יש עתיד, יאיר לפיד מגיב הבוקר: "האלימות בעמונה היא תוצאה של העובדה שהמתפרעים חושבים שיש להם גיבוי פוליטי מתוך הקואליציה. אין דבר כזה גיבוי פוליטי לאלימות נגד כוחות הביטחון, נגד צה"ל, נגד המשטרה. מי שמתפרע צריך לפנות אותו ולרסן אותו ללא שום היסוס".

 גם יו"ר מפלגת העבודה, אבי גבאי לא נשאר חייב והחליט לקרוץ לקהל המצביעים שלו ואמר: "האלימות של קומץ מפוני עמונה נגד כוחות הבטחון היא בלתי נסבלת. צריך לטפל בה ביד נחושה ולהשלים את הפינוי בהתאם להחלטות בית המשפט.
קומץ הקיצוניים במאחזים ובכנסת התרגלו לשלוט בממשלה ולראות את ממשלת נתניהו נכנעת לכל דרישה שלהם.  לאזרחי ישראל מגיעה ממשלה שלא נכנעת לאלימות של קומץ קיצוניים."

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49