שלושה מקרים בהם תצטרכו ליווי של עורך דין פלילי

 

חקירה פלילית, גם אם היא החקירה השלישית שאתם עוברים ובטח אם מדובר בחקירה הראשונה שאתם עוברים, אינה חוויה נעימה.

עמית קליין ו29/11/2018

(צילום: Pixabay)

הסברה כי לחדרי החקירות מגיעים רק אנשים עם עבר פלילי, היא סברה שגויה שכן במקרים רבים, גם אנשים ללא כל עבר פלילי, נדרשים להגיע לחקירה. סיוע של עורך דין במקרה שכזה מקל במידה רבה על הנחקר שנאלץ לפתע להתמודד עם חקירה פלילית ועם כל מה שנלווה לחקירה. עורך דין פלילי יוכל לסייע לכם במקרים רבים, הנה חלק הם:


עבירות מרמה והונאה

עבירות מרמה והונאה הן עבירות המשתייכות לתחום של עבירות כלכליות ואשר עוסקות בעיקר במקרים של קבלת טובת הנאה כתוצאה ממצגים כוזבים. פעמים רבות, הגבול בין פעילות כלכלית לגיטימית שנכשלה לבין מרמה או הונאה הינו דק, ועל כן השאלה האם מתקיימת מרמה או הונאה היא שאלה מורכבת. סיוע של עורך דין פלילי יכול לסייע לכם בין אתם חשודים או נאשמים בעבירות מרמה ובין אם נפלתם קורבן למעשה מרמה.  ליווי של עורך דין פלילי בחקירה על עבירות מין

לפי עורכי הדין רונן מנשה וקובי רון, בעלי האתר mr-adv.co.il, מקרים של חקירה או העמדה לדין בעבירות מין עוסקים מטבעם בנושאים רגישים ומצריכים סיוע וליווי משפטי של עורך דין פלילי. הטרדות מיניות היו כאן מאז ומעולם, אך ישנה תחושה כי עם ביסוס הרשתות החברתיות והעולם הדיגיטלי, "קל" יותר להטריד. עבירות המין כוללות מניפה רחבה של עבירות: החל מהטרדות מילוליות, מעשים מגונים, מעשי אונס ומעשי סדום. המון פעמים הנחקרים הינם אנשים ללא כל עבר פלילי, כאשר דוגמה מוכרת לציבור הישראלי היא ניסיון האונס של מאבטח הרמטכ"ל לשעבר לאחר מסיבת הרווקים שלו. הנאשם היה אדם נורמטיבי שמצא עצמו בסיטואציה שאינה מוכרת לו משגרת חייו, וסיוע עורך דין פלילי היה נחוץ לו בשלב הייעוץ, החקירות והמשפט.


עבירות סמים - מה הן כוללות?

עבירות הסמים הן בוודאי לא עבירות חדשות אך אפשר לומר כי החיים המודרנים הפכו את הפצת הסמים לקלה יותר ועל כן שכיחותן של עבירות הסמים גדלה. העידן הדיגיטלי יצר דברים טובים רבים, אך הוא יצר גם כר פורה לפעילות אסורה. דוגמאות לכך הן הרשתות החברתיות והאפליקציות השונות המציעות לקהל החברים בהן לרכוש סמים, ובכלל זה סמים קלים. עבירות הסמים כוללות מקרים של החזקה ושימוש בסמים לצריכה עצמית, גידול סמים, ייבוא של סמים, הפצה של סמים וסחר בסמים.


למה צריך ייעוץ וליווי של עורך דין פלילי?

הסיטואציה של חקירה היא מצד אחד מאוד מלחיצה, ומצד שני יש לחקירה משמעות אדירה על תוצאת ההליך. לכן חשוב להגיע לחקירה מוכנים לכל תרחיש אפשרי. עורך דין פלילי מכיר היטב את כל החוקים, הזכויות והחובות המוטלים על כל נחקר. הייעוץ והליווי של עורך דין פלילי מומחה בשלבים הראשונים של החקירה משפיעים על המשכה. ליווי נכון במקרים רבים הוא מה שיקבע האם הנחקר יהפוך לנאשם או שתיק החקירה נגדו ייסגר, ובמקרה שהוחלט על הגשת כתב אישום נגד הנחקר - האם הנחקר יורשע במיוחס לו או יזוכה. כך שלפני כל חקירה אליה אתם מזומנים, התייעצו עם עורך דין פלילי מנוסה.

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49