הרבנות הראשית מפרסמת: אלו בתי הדין המוכרים לענייני גיורים וגיטין

מועצת הרבנות הראשית לישראל אישרה את התבחינים להכרה של הרבנות הראשית בבתי דין בחוץ לארץ לצורך אישור גיטין גיור ויהדות, יחד עם אישור התבחינים פרסמה הרבנות הראשית את רשימת בתי הדין בעולם המוכרים על ידה לענייני גיורים וגיטין.

אביעד ברטוב ו27/11/2018

(צילום: Pixabay)

מועצת הרבנות הראשית לישראל אישרה לאחרונה לאחר דיון מעמיק תבחינים לקביעת הכרה בבתי דין בחוץ לארץ, במטרה להסדיר את נושא הגיורים והגיטין בבתי הדין הרבניים בחו"ל. יוזכר, כי לאחר שבישיבת מועצת הרבנות הראשית מיום י"ד כסלו תשע"ז (14.12.16) מינתה מועצת הרבנות הראשית צוות משותף לחברי מועצת הרבנות הראשית ודיינים חברי בית הדין הגדול, לגיבוש תבחינים לקביעת הכרה בבתי דין מחו"ל. לאחר פגישות משותפות של חברי הוועדה וביניהם, חברי בית הדין הגדול, חברי מועצת הרבנות הראשית לישראל, ראש מנהל הגיור ואנשי המקצוע ברבנות הראשית, הגישו אנשי הצוות את התבחינים הסופיים בפני מועצת הרבנות הראשית.

טיוטת התבחינים גובשה בין היתר בהתחשב בהערות ארגוני הרבנים הגדולים בחו"ל וההערות שהתקבלו לאחר שאלו פורסמו להערות הציבור ולאחר שהתקיימו דיונים רבים הוגש המסמך הסופי לדיון בפני חברי מועצת הרבנות ולאחר דיון יסודי אישרה מועצת הרבנות את התבחינים ואת פרסומם.

בין העקרונות המנחים ניתן לציין את החובה שדייני בית הדין ישתייכו לזרם האורתודוכסי ומכירים "בתורה שבכתב, בתורה שבע"פ, ובמסורת ההלכה מדור לדור". עקרון נוסף, שצפוי להקל על הליך ההכרה בחברי בית הדין הינו השתייכותם של הרבנים חברי בית הדין המבקש הכרה, לארגוני הרבנים בחו״ל המוכרים ברבנות הראשית, כך שניתן יהיה לקבל את חוות דעתם בעניין.

ברבנות הראשית מדגישים כי אין ברשימת בתי הדין שפורסמה לפגוע במעמדם או כבודם של בתי הדין בעולם שאינם מופיעים ברשימה. בית דין שאינו מופיע ברשימה העונה על עקרונות התבחינים שפורסמו ומעוניין להיכלל ברשימה יכול להגיש בקשה להוספה לרשימה ובקשתו תידון בהתאם לתבחינים שפורסמו. הרשימה שפורסמה גובשה על בסיס תשתית של בתי דין שהוכרו בעבר על ידי הרבנות.

לרשימה המלאה ולנהלי מועצת הרבנות הראשית

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49