יום ההוקרה הממלכתי לפצועי צה"ל: היוזמה שסחפה מדינה שלמה

לפני 6 שנים, בעקבות יוזמה אישית אחת, החל להתגלגל הרעיון של ייסוד יום הוקרה ארצי לפצועי צה"ל. תנועת בני עקיבא נרתמה ליוזמה של רכז מחוז דרום אליעד אברקי והחלה לציין את יום ההוקרה בסניפי התנועה ולפעול להכרה רשמית ביום זה כיום ממלכתי רשמי שתציין מדינת ישראל כולה. הפעילות הציבורית זכתה להצלחה ואמש, ציינה ממשלת ישראל את יום ההוקרה באופן רשמי בכל רחבי הארץ.

אביחי טבק ו26/11/2018

(צילום: באדיבות דובר צה"ל)

(צילום: אלירן אביטל)

לפני 6 שנים החליט רכז מחוז דרום בבני עקיבא אליעד אברקי ליזום יום הוקרה ייחודי לפצועי צה"ל. בתחילה צוין היום בסניפי מחוז דרום בתנועה ובשנה שלאחר מכן ציינה בני עקיבא את היום המיוחד בכל רחבי הארץ. במקביל, פעלה התנועה להכרה וייסוד יום ממלכתי רשמי שיצוין במדינת ישראל. בעקבות זאת, החליטה ממשלת ישראל על קיום יום הוקרה ממלכתי לפצועי צה"ל שיחול מדי שנה בי"ז כסלו (תאריך עברי של "כ"ט בנובמבר")- כשלפני 4 שנים הוא צוין לראשונה באופן רשמי.

תנועת בני עקיבא ממשיכה גם בשנה זו להוביל פעילות בנושא בכל רחבי הארץ. במסגרת הפעילות, מגיעים פצועי צה"ל לסניפי התנועה ומספרים את סיפור הגבורה האישית שלהם ומתקיימים אירועי הוקרה ברחבי הארץ. בנוסף, השבת הוקדשה בסניפים כשבת הוקרה לפצועי צה"ל, ומועברים גם מערכי הדרכה בנושא והתקיימה תפילה לרפואת פצועי צה"ל.

 מזכ"ל תנועת בני עקיבא יאיר שחל: "יום ההוקרה הממלכתי לפצועי צה"ל הוא ההוכחה המשמעותית ללקיחת אחריות והובלה אמיתית של התנועה למען החברה הישראלית. בני עקיבא שפרצה את הדרך בנושא מצדיעה גם במשך השנה כולה לפצועי צה"ל - והיוזמה שהחלה במחוז דרום בתנועה וסחפה אחריה מדינה שלמה היא חלק בלתי נפרד מכך."

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49