עצמאי חרדי? תתקדם גם אתה להנהלת חשבונות באינטרנט

 בעוד מגמת השילוב של החרדים בשוק העבודה ממשיכה כסדרה, ניתן לראות מגמה נוספת, לא פחות חשובה. ישנם אלה אשר נוטלים את עתידם בידם, מוותרים על עבודה שכירה והופכים לעצמאים.

עמית קליין ו26/11/2018

(צילום: יח"צ)

 במקום להתנהל בצורה מיושנת ולא יעילה, כדי לחסוך כסף וזמן יקר, אפשר לייעל את העבודה בכמה צעדים פשוטים. אם אתה עצמאי חרדי, תוכל להתקדם בקלות למערכת הנהלת חשבונות באינטרנט. זה לא קשה, זה לא מסובך וזה כדאי.

לא רק גמרא אפשר ללמוד באינטרנט

אם ישנו חשש כלשהו ממפני הנושא של נהלת חשבונות באינטרנט כדאי לזכור דבר פשוט. אמנם, לא כל מה שיש באינטרנט הוא טוב, רחוק מזה. אך ידוע שישנם אתרי שו"ת מצוינים וניתן לקרוא דעות חשובות וגם גמרא אפשר ללמוד באינטרנט. גם לפרסם את העסק אפשר בקלות, בעזרת שיתופי פעולה עם אתרי המגזר וכעת, הגיע הזמן להתקדם גם לניהול החשבונות אונליין. זהו יישום טכנולוגי במיטבו. ראוי להבין במה טמונה כוחה של אותה ההתקדמות.

המכשול החוקי הוסר

כעצמאים, אתם יודעים בוודאי מדוע חשוב וצריך לנהל חשבונות מסודרים. כשאין סדר, מפסידים כסף. כשאין רישום כמו שצריך, כספים שמגיעים אליכם בסופו של דבר לא משולמים. עד לפני זמן לא רב, לא הייתה כל אפשרות לבצע את כל הפעולות של ניהול החשבונות אונליין, באינטרנט. למשל הפקת קבלות או חשבוניות היה אפשר לרשום רק בפנקסים. כל קבלה בשלושה עותקים. כל חשבונית צריך אחר כך לתייק ולשמור.

ההבנה שצריך להתקדם לשלב הבא, להפוך את הדברים ליותר פשוטים ויותר יעילים, הביאה לשינוי חשיבה אצל מנהלי רשות המיסים. כשהוחלט שניהול חשבונות באינטרנט הוא דבר טוב מבחינה אישית ומבחינה ציבורית, בוטל האיסור על רישום, תיעוד והפקת מסמכים אונליין. כל זה עובד בזכות משהו שנקרא "חתימה אלקטרונית". כן, בעל עסק או עצמאי כבר לא חייב לחתום בעצמו על כל מסמך שהוא מוציא ללקוח, על כך חשבון, קבלה וכיוצא באלה. כאשר מצטרפים לשירות הנהלת חשבונות באינטרנט בחברה מוסמכת שקיבלה הכרה, הדברים נעשים פשוטים. כל מסמך שמוציאים נשמר אוטומטי והוא יחיד מסוגו. כל מסמך מקבל מספר והוא שמור בטכנולוגיית ענן, כך שהוא נחשב כחתום כדת וכדין (כלומר, לפי חוקי ניהול עסקים ובחברות בישראל).

איך זה חוסך לי כסף?

 

איך ניהול חשבונות אונליין יכול לחסוך כסף גם בשבילי? זו שאלה שאתם בוודאי שואלים את עצמכם והתשובה הולכת כך: קודם כל, לא צריך כאמור להזמין פנקסים של קבלות או חשבוניות. את הכל מפיקים באינטרנט והמנוי על השירות הרבה יותר זול מכל חלופה אחרת. עלות המנוי היא בהתאם לכמות הקבלות שמוציאים בחודש וזה בהחלט לא יקר. בנוסף, זמן זה כסף ולא צריך לבזבז זמן על עיסוק בתיוק, שליחת מסמכים ללקוח בדואר וכיו"ב. המערכת יודעת לשלוח את המסמכים בדואר אלקטרוני. כל מסמכים שמורים אוטומטית על שרתי החברה (בענן) והכל מתויק באופן אלקטרוני (כבר לא צריך לתייק בקלסרים חשבוניות, קבלות, תעודות מגבייה, נתוני הכנסות. הכל גלוי וידוע ואת הכל אפשר להפעיל מכל מחשב או מכל מכשיר סלולר מתקדם. הכל מאובטח ועם סיסמא, כמובן.

נסו, זה חינם

 כדי להתחיל ולנסות, לא צריך להתלבט. אם אתם חושבים שאולי זה טוב ואולי לא, פשוט נסו. חברה רצינית בתחום זה תמיד תציע התנסות בחינם, חודש ניסיון ללא תשלום. הניסיון מראה שכמעט מאה אחוזים מציבור העצמאיים שמנסים, מרוצים וממשיכים לשלוח, הצעות מחיר). כן, הכל נמצא במחשב, לרבות דוחות .


+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49