השר לנושאים אסטרטגיים גלעד ארדן לתומכי ישראל בעולם: ״הפסיקו להשתמש בפלטפורמה של AirBNB יש מספיק מתחרים

מאות שגרירים מרחבי העולם המוצבים בישראל ביקרו בתערוכה של מועצה אזורית בקעת הירדן ובה עשרות מוצרים מהבקעה ומרחבי יהודה ושומרון בכנס הדיפלומטים של קבוצת הג׳רוזלם פוסט שהתקיים בירושלים.

אביחי טבק ו22/11/2018

(צילום: סיון פרג')

השר לנושאים אסטרטגיים ארדן שביקר בתערוכה שהוקמה בשיתוף פעולה עם המשרד לנושאים אסטרטגיים אמר:  "אנחנו במשרד לנושאים אסטרטגיים בשיתוף פעולה עם המועצה האזורית בקעת הירדן ועם מועצת יש"ע, כדי לנסות ולחזק את הכלכלה ביהודה ושומרון, שהיא המפתח לדו-קיום ולחיים משותפים של ישראלים ופלסטינים.

כל אלה שפועלים ההפך כדי להחרים, כדי להפריד בין האוכלוסיות, הם אלה שעושים את הנזק הכי גדול לסיכוי להשיג שלום ולזכויות האדם באזור שלנו.

חברה כמו "אייר בי.אנד.בי" פשוט פוגעת בפלסטינים, פוגעת בתעסוקה באזורים המשותפים האלה ביהודה ושומרון והנזק שהיא תעשה הוא נזק הרסני, שיוביל לכך שהסיכוי להגיע לשלום ודו-קיום רק יקטן ולא יגדל.

אנחנו קוראים מכאן היום לכל תומכי ישראל בעולם כולו להפסיק לעבוד עם "אייר בי.אנד.בי", יש מספיק מתחרים, "בוקינג" ואחרות, לא חייבים את "אייר בי.אנד.בי.

אנחנו מעודדים רק חברות שמכירות בדו-קיום ובפעילות המשותפת של ישראלים ופלסטינים ולא מקבלות החלטות תחת לחץ אנטישמי של ארגוני החרם, שרוצים לראות כאן אך ורק פלסטינים ולא רוצים לראות כאן מדינה יהודית".

גם השר יואב גלנט שהשתתף בכנס הדיפלומטים של גה'רוזלם פוסט התייחס לעניין: "אני מזמין את כל התיירים מכל רחבי העולם לבקר בישראל ולראות את האתרים המדהימים שלה. המקומות היפים ביותר והמיוחדים ביותר שלא תראו בשום מקום אחר נמצאים במקומות בהם חיו יהודים לפני 3,000 שנה. לכו ותראו אותם - בבקעת הירדן, ביהודה, בשומרון, על גב ההר וגם מערבה לכיוון השפלה".

המתיישבים בבקעת הירדן וביהודה ושומרון הציגו בכנס דירות וצימרים שיפגעו מהחלטת החברה שנכנעה ללחץ של ארגוני החרם. בעלי נכסים הגיעו לכנס ודיברו עם השגרירים ותקפו את ההחלטה.

השגרירים טעמו מפירות החקלאות, ממוצרי התעשייה ומהיקבים באזור, וזאת כחלק מפרויקט שמוביל המשרד לנושאים אסטרטגיים בראשות השר גלעד ארדן,  יחד עם מועצת בקעת הירדן בראשות דוד אלחיאני, לחשיפת תוצרת חקלאית מוחרמת על ידי מספר מדינות באירופה. במסגרת הפרויקט מציגים חקלאי הבקעה והמפעלים ביהודה ושומרון את התוצרת שלהם ברחבי העולם, ובשבוע הבא צפויים להציג גם בכנס הפרו ישראלי הגדול ביותר באירופה שבו ישא דברים השר ארדן.

המסר שביקשו אנשי הבקעה להעביר לסגל הדיפלומטי הוא מסר של דו קיום, מכיוון שכל המוצרים שהוצגו נעשו על ידי יהודים ופלשתינים כתף אל כתף. כמו כן, הסבירו אנשי הבקעה לדיפלומטים הרבים כי לחרם יש מחיר והראשונים לשלם אותו הם הפלשתינאים.

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49