פורטוגל עם ילדים

בשנת 2015 נכנס לתוקפו חוק בפורטוגל, המאפשר הוצאת דרכון פורטוגלי לזכאים בהליך בירוקרטי פשוט - ויחסית מהיר.

עמית קליין ו19/11/2018

(צילום: Istock)

אותו חוק חדש מאפשר לצאצאי משפחות של יהודים שחיו במדינה ונאלצו להגר ממנה בשנות הדיכוי והרדיפה בסוף המאה החמש עשרה (השנים שלאחר מכן קיבלו את הכינוי - "גירוש ספרד", שהמשיך לגירוש היהודים גם מפורטוגל השכנה), קבלת אזרחות פורטוגלית - מבלי לוותר על אזרחות קיימת.
מכיוון שחלפו מאות שנים מאז גירוש ספרד ופורטוגל, לא פשוט לקבוע למי מתושבי ישראל היהודים שורשים פורטוגליים, אפילו הזכאים עצמם לא יודעים על קיום שורשים כאלה. ממשלת פורטוגל החליטה להרחיב את היריעה - בדרך כלל מספיק שם משפחה המוכר בקהילה היהודית בפורטוגל או ארץ מוצא אליה היגרו יהודים פורטוגליים, ביניהן מרוקו, אלג'יר, לוב, טוניס, סוריה, יוון, טורקיה, קפריסין, יגוסלוביה, בולגריה ועוד. כך יוצא שכיום ישראלים רבים (ההערכה היא שמעל לשלושה מיליון זכאים), במיוחד בקרב מי שנמנים על יוצאי עדות המזרח, יכולים לנצל את ההזדמנות, להוציא דרכון פורטוגלי ולזכות בכל היתרונות שמקנה דרכון של מדינה החברה באיחוד האירופי, ביניהם - מעבר חופשי בין מדינות, לימודים, עסקים, קיצור תורים בשדה התעופה, ויזה לארה"ב ועוד

פורטוגל היא ארץ המושכת אליה תיירים רבים מכל קצוות הגלובוס. המהלך של ממשלת פורטוגל, שנועד לתקן עוולות עבר, תרם לגידול במספר הישראלים הבוחרים לבקר במדינה זו, בין אם כדי לקדם עניין הוצאת הדרכון, להכיר את המדינה ממנה מקבלים דרכון נוסף או ללא קשר להליך כזה. אם גם אתם שוקלים חופשה בפורטוגל עם הילדים, לפניכם תאור אטרקציות המתאימות לכל המשפחה וגם כאלה המיועדות במיוחד לילדים :

ליסבון - רכבל, טירות, האושנריום הגדול באירופה ועוד
רוב החופשות בפורטוגל מתחילות בליסבון הבירה, עיר עמוסת אטרקציות לקטנים ולגדולים.
נסיעה ברכבל Tele-Cabin לאורך פארק האומות היא חוויה שלא תשכחו. ניתן ליסוע ממגדל ואסקו דה גאמה עד לאושנריום; האושנריום בליסבון הוא הגדול מסוגו באירופה, ובו תוכלו לפגוש מאות מיני יצורים ימיים. אטרקציה מסעירה לילדים בליסבון היא עיר הילדים קידזניה, שם הילדים מוזמנים לנסות כוחם בעבודות של מבוגרים, כמו במפעל דמוי מפעל קוקה קולה, בתחנת כיבוי אש או אולפן טלוויזיה. הילדים אפילו "מרוויחים כסף" בתמורה לעבודה - אשר ניתן לבזבז רק בפארק עצמו כמובן.

ארמונות ומבצרים בעיירה סינטרה
סינטרה היא עיירה ציורית, השוכנת כ-30 ק"מ בלבד צפונית-מזרחית לליסבון. ביקור בעיירה הוא חוויה מסעירה הודות לריכוז הגדול של טירות, ארמונות ומבצרים בה. טירת פנה נחשבת למרשימה מכולן, היא ניצבת על ראש גבעה ומוקפת יער, מקום הלקוח ממש מספרי אגדות. אחוזת רגליירה היא אטרקציה ממנה ילדים ייהנו, בייחוד בשל הפארק הקסום סביבה. בין העצים מסתתרות שלל הפתעות כגון בריכות ומזרקות, מנהרות, מעברים סודיים, מפל נסתר ועוד.

יער בוסקו במרכז פורטוגל
ככל שמתרחקים מליסבון, פוגשים יותר ויותר אזורים כפריים ושמורות טבע. ביער בוסקו נערך קרב מפורסם בין צבאו של נפולאון לזה של הדוכס מווילינגטון, אשר ניצח בעימות. כיום היער הוא שמורת טבע מוקפת חומה, כאשר טיול בשבילי היער הוא חוויה קסומה. בין היתר תראו עצים עתיקים, קאפלות שהקימו נזירים וארמון צייד שהוסב למלון.

מערות נטיפים
ביקור במערת נטיפים הוא חוויה מרתקת לילדים. בפורטוגל כמה מערות נטיפים מרשימות - מומלצות במיוחד הן מערות Mira de Aire, בהן מסלול של כ-600 מטרים יקח אתכם בין חללים תת קרקעיים גדושים בסלגטיטים (הנטיפים היורדים מטה מתקרת המערה) וסטלגמיטים (שעולים מעלה מן הקרקע).

חופי אלגברה, פארק שעשועים ימי והאיים האזורים
חבל אלגברה בדרום פורטוגל הוא הנקודה הדרום מערבית ביותר באירופה. אזור זה הוא יעד מתאים במיוחד למשפחות הודות למזג אוויר חמים, חופים חוליים יפהפיים וגם פארק המים Zoo Marine, שם תהנו משעשועי מים ומופע דולפינים.
האיים האזורים שייכים לפורטוגל והם במרחק טיסה בת שעה וחצי בלבד מליסבון. ניתן לכלול את האיים האזורים בטיול משפחתי במדינה, גם אם מדובר בנסיעה לצרכי הוצאת דרכון פורטוגלי. אחת החוויות המרגשות ביותר שמציעים האיים למבקרים בהם היא צפייה בלוויתנים ודולפינים - בזכות הריכוז הגבוה של בעלי חיים ימיים אלה בסמוך לאיים תוכלו לפגוש בסוגים רבים של בעלי חיים מרתקים אלו.

אם אתם שוקלים הוצאת דרכון פורטוגלי, או שכבר התחלתם בהליך בדיקת זכאות ומימושה, חופשה משפחתית בפורטוגל תאפשר לכם לקדם עניין זה תוך שאתם עורכים טיול במדינה ונהנים משלל אטרקציות שמתאימות גם לילדים - טירות, ערים עתיקות, מערות, שמורות טבע, פארקים, חופים שטופי שמש, עיר האוניברסיטה קוימבריה שם פארק מיניאטורות מפורסם, עיירות עתיקות מוקפות חומה, והכל במחירים זולים יחסית ליעדים אחרים במערב אירופה.

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49