מיטה מתכווננת - לא לעשירים בלבד

מיטה מתכווננת נחשבה עד מספר שנים לפריבילגיה של בעלי הון ועשירים. הקביעה הזו כבר לא רלוונטיות כיום, אך כדי להבין מדוע צריך לחזור אחורה ולהכיר את מבנה המיטה והמאפיינים שלה.

עמית קליין ו11/10/2018

(צילום: pexels)

רוצים לשפר את איכות החיים? הנה המאמר שיקרב אתכם לשינה טובה יותר

הייחודיות של מיטה מתכווננת באה לידי ביטוי בשלד. בניגוד למיטה רגילה עם שלט הטרוגני ואחיד, במיטה מתכווננת יש שלד גמיש עם שלושה אזורים מרכזיים: אזור ספיגה לכתפיים, משטח לפלג הגוף המרכזי (טורסו) ומשטח רב אזורי מהמותן ועד כפות הרגליים. כמובן שכל יצרנית יכולה לשנות את מאפייני ומבנה השלד, אך האזורים לעיל מהווים את הבסיס. כמו כן, כל אזור בשלד מופעל על ידי מנוע רב עוצמה ומסוגל לעלות או לרדת בהתאם לצרכי המשתמש.

שנית, המזרן של המיטה עשוי בדרך כלל חומרים אורגניים ומיוצר ללא כימיקלים או חומרי הדברה שמשמשים לגידול הסיבים במזרן רגיל. בין היתר, ליבת המזרן עשויה לטקס ובחלק מהדגמים ישנה שכבת ריפוד של צמר אורגני וכיסוי כותנה. השילוב בין מזרן אלסטי לשלד מתכוונן עוזר לאנשים עם בעיות שינה והופך את המיטה לכלי יעיל בהרחבת כלי הדם ושיפור זרימתו לכל אורך הגוף.

הקשר בין טכנולוגיה וירידת מחירים

השאלה היחידה שנשארה פתוחה היא זו שבה פתחנו: מה במאפיינים של המיטה המתכווננת הפך אותה כיום למוצר נגיש וזמין. התשובה לכך פשוטה מכפי שנהוג לחשוב, כי כמו בהרבה דברים אחרים - גם מחירי המיטות המתכווננות ירדו תודות לשיפור הטכנולוגי.

בעשורים האחרונים אנו עדים לשיפור היסטורי במגוון רחב של תחומי טכנולוגיה ומנועים שהיו בעבר יקרים לייצור מוצעים כיום במחירים נמוכים. יצרני המיטות משתמשים בזה כדי להוריד את המחיר לצרכן הקצה, מה שיוצר תחרות ומסייע לכל אחד ואחת מאתנו להשיג את המיטה המושלמת עבור חדר השינה.

יתרה על כך, המיטה המתכווננת לא מיועדת לעשירים בלבד כי גם החומר שבו משתמשים על מנת לייצר את מזרן הלטקס שכיח מאוד. לשם השוואה, הלטקס הוא חומר שמופק מעץ הגומי ובעבר הוא דרש הקצאת משאבים אדירה מצד היצרניות. כיום לעומת זאת הוא ידוע כחומר שדוחה את קרדית האבק ומומלץ לאלרגיות ויש אזורים שלמים שמוקדשים לגידול עץ הגומי ומוזילים את עלויות ההפקה שלו.

כמה עולה התענוג?

טווח המחירים של מיטה מתכווננת זוגית ואיכותית יחד עם מזרן נע סביב 7,000-15,000 ש"ח. עם זאת, אפשר להשיג רק את המנגנון המתכוונן במחיר של 3,000-4,000 ש"ח ולצרף אותו לרגלי המיטה או המזרן הקיימים.

לסיכום, טכנולוגיה מתקדמת ושימוש בחומרים זמינים הופכים את המיטה המתכוננת למוצר נגיש מאי פעם. בעזרת המיטה ניתן להשיג יתרונות בריאותיים ובהשוואת מחירים קצרה אפשר גם לשפר את איכות החיים בלי לחרוג מתוך מסגרת התקציב.

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49