בג"ץ: המדינה תפנה את 'חאן אל אחמר'

בג"ץ דחה את עתירות הסרק נגד פינוי המאחז חאן אל אחמר, ליד מעלה אדומים. בתנועת רגבים שהובילה את המהלך המשפטי מברכים: "לשים סוף לפעילות הבלתי חוקית של הרשות הפלשתינית והאיחוד האירופי"

אביעד ברטוב ו05/09/2018

חאן אל אחמר (צילום: רגבים)

בג"ץ דחה הבוקר (רביעי) סדרת עתירות סרק שהוגשו נגד מימוש צווי ההריסה והפינוי למאחז הבלתי חוקי "חאן אל אחמר" הממוקם על אדמות היישוב כפר אדומים הסמוך לירושלים, מטרים בודדים מכביש מספר 1 המוביל מירושלים לים המלח.

"העתירות שלפנינו הן "הסיבוב החמישי" בסאגה", כתבו השופטים מלצר, עמית וברון. "בפסק הדין בעתירות הקודמות עמדנו על המורכבות האנושית הכרוכה בפינוי רחב היקף של מתחם ח'אן אל-אחמר, ובד בבד על כך שאין מנוס מביצוע צווי ההריסה. עם כל הצער שבעצם הפינוי, לא ניתן לעקוף את פסק הדין - שהוא פסק דין חלוט שניתן רק לאחרונה.

כזכור, כבר לפני מספר חודשים, לאחר סאגה משפטית שנמשכה כעשור, פסק בג"ץ כי אין מניעה לפינוי המקום. לאחר פסק הדין הגישה הרשות הפלשתינית בשם תושבי המקום מספר עתירות חדשות במטרה למסמס את פסק הדין.

תנועת רגבים, שהחלה בשנת 2009 את ההליך המשפטי בדרישה לפינוי המתחם, הגישה אף היא  עתירה נגדית. בהחלטתו מהיום קיבל בג"ץ את עמדת המדינה והורה על מימוש פסק הדין.

"אנו מברכים על פסק הדין המובן מאליו, אבל מימושו היה צריך להתרחש כבר לפני עשר שנים", אומר עו"ד אבי סגל מתנועת רגבים. "בג"ץ קבע שלא ניתן לאפשר לרשות הפלשתינית את ההשתלטות העויינת שהיא מבצעת בעזרת מימון אירופי, על קרקעות בשליטה ישראלית ביהודה ושומרון בכלל, ובאיזור מעלה אדומים בפרט. על משרד הביטחון לממש את פסק הדין בהקדם וליישם את עקרונותיו בצורה יסודית ושיטתית בכל נקודה נדרשת".

סגן ראש מועצת בנימין, והמועמד לראשותה ישראל גנץ: "שמח ומברך על החלטת בית המשפט לדחות את עתירת הרשות הפלסטינית בנוגע לפינוי המאחז. לכל אורך הדרך היה ברור כי הרשות מחזיקה את תושבי חאן אל אחמר כבני ערובה למען אינטרסים מדיניים ופגיעה בריבונות ישראל. אני מברך ומחזק את פורום עוטף ירושלים ותנועת רגבים שפעלו יחד עם המועצה לטובת תיקון העוול. בעז״ה אמשיך ואפעל לסיוע במטרה להסיר את איום המאחזים הפלסטינים הנוספים במרחב״.

מדורות מפלגת האיחוד הלאומי נמסר: "אנו מברכים את החלטת בג"צ  המחזקת את ההכרה שמדינת ישראל שייכת לעם ישראל. החלטה שנותנת תקווה לפסיקות נוספות אשר יוציאו פלישות פלסטיניות לשטחים לא להם. השכל הישר של מערכת משפט מראה שכאשר הוא רוצה לעשות צדק הוא עושה. כך צריכה להיראות מערכת המשפט בישראל".

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49