כיצד לנסח הסכם גירושין ולהישאר בחיים?

כולם יודעים, שגירושים הם לא עניין של מה בכך ושהם לא תהליך נעים במיוחד. וגם זה, בלשון המעטה! אז איך אפשר לעשות את זה יותר טוב? כל התשובות בהמשך מאמר זה!

אביעד ברטוב ו30/08/2018

מעט על תהליך הגירושין

בדרך כלל, הדרך לניסוח הסכם גירושין היא ארוכה וקשה. בין אם מדובר על זוג עם ילדים משותפים או רכוש משותף או לא, עצם חלוקת החיים המשותפים לשניים היא קשה הן מהבחינה האופרטיבית והן מהבחינה הכלכלית.  זוהי אחת הסיבות העיקריות לכך, שמרבית תהליכי הגירושין אורכים זמן רב עד שבני הזוג מצליחים להגיע להסכמה ביניהם וזאת, עוד בלי לדבר על הזמן שאורכים ההליכים המשפטיים.

החלק הרגשי

חלק חשוב נוסף בכל הנוגע לגירושין הוא החלק הרגשי. הרי כל מי שמתחיל זוגיות ומחליט למסד אותה בכל דרך שהיא, שואף לשמר אותה וליהנות ממנה למשך שארית חייו. לכן, כאשר מגיע הרגע, שבו שני הזוג מחליטים לפרק את הזוגיות, ישנה תחושת אכזבה גדולה מהתנפצות החלום על חיים משותפים.

לחלק הרגשי יש משמעות גדולה כאשר זוג עומד לפני הליכי גירושין, משום שלא תמיד הרצון להתגרש הוא של שני בני הזוג וכמו כן, לעתים יש כעס גדול וחוסר רצון להתפשר כדי להגיע להסכמה משותפת.

אמצעי מניעה - הסכמי ממון

אחת הדרכים הטובות ביותר לנסח הסכם גירושין היא לעשות זאת כשהגירושין עוד ממש לא על הפרק. כלומר, כשבני הזוג מאוהבים ורוצים לבלות את שארית חייהם ביחד. בשלב זה, שני הצדדים מוכנים ומסוגלים לראות את הצד השני ואת צרכיו וכך ניתן להגיע ביתר קלות להסכם מתאים וטוב לשני הצדדים. אשפרות זו מתבצעת על ידי ניסוח הסכם ממון כבר בראשית היחסים בין בני הזוג.

לבנות את הגשר

במידה ואתם לפני הליכי גירושין ולא ניסחתם הסכם ממון, עדיין תוכלו לעשות זאת בדרך של הבנה הדדית והסכמה בין שני הצדדים. זאת, על ידי פנייה להליך גישור. הגישור נעשה על ידי מי שמוכשר לכך ומומלץ לעשות זאת אצל עורך דין לענייני משפחה, שהוא גם מוסמך לבצע הליכי גישור אצל זוגות בהליכי גירושין. כך תוכלו לנסח ביחד את הסכם הגירושין שלכם באווירה נעימה יותר ובליווי צמוד של איש מקצוע.

לסיכום

שתי הדרכים היעילות ביותר לניסוח הסכם גירושין הן על ידי ניסוח הסכם ממון כבר בתחילת הדרך או באמצעות תהליך גישור. את שני המסמכים יש לנסח בליווי של עורך דין לענייני משפחה. במידה ואין הסכמה ואין אפשרות ללכת באחת משתי דרכים אלו בשל חוסר שיתוף פעולה ורצון משותף, מומלץ לפנות לעורכי דין מקצועיים ובעלי יכולת לנהל הליכים משפטיים אלו באופן אדיב ולא מתלהם וכך תוכלו לסיים את היחסים ביניכם באופן נעים יותר ולהמשיך את חייכם בנפרד באווירה טובה יותר.

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49