עורך דין דוד גולן – עורך דין התעבורה של ישראל

תקנות התעבורה נחקקו כדי להסדיר את התנועה בכביש במטרה לשמור על ביטחונם של הציבור הנע בדרכים.

טור אורח ו09/08/2018

(צילום: יחצ)

 תקנות התעבורה מסדירות את הסוגיות השונות הקשורות בתעבורה, החל מחוקים, כללים והנחיות וכלה בעבירות, קנסות ובדיני עונשין נוספים. כאשר נמצא כי הנהג עבר על אחת מתקנות התעבורה, הוא עשוי למצוא את עצמו מתמודד עם דו"ח, קנס או אפילו פסילה מנהלית. במקרה זה, עליו להצטייד בעורך הדין המתמחה בדיני התעבורה כדי שזה ייצג אותו כשורה.

עורך דין תעבורה

במדינת ישראל, עורך הדין מורשה לעסוק במתן ייעוץ משפטי ובעריכת דין, רק לאחר לימודי משפטים מפרכים. לכן, אם אתם זקוקים להתמודדות עם דיני תעבורה שונים, חשוב לפנות לשירותיו של עורך דין תעבורה. חשוב לציין כי דיני התעבורה חלים על כל אדם הנמצא בכביש - נהג רכב, נהג אופנוע, רוכב אופניים וכן הולך רגל. עורך דין המתמחה בדיני התעבורה יספק את שירותיו בסוגיות התחבורה השונות, החל מעבירות קלות כגון, חצייה ברמזור אדום וכלה בעבירות תנועה חמורות - תאונות דרכים, נהיגה בשכרות ועוד.

העבודה המשפטית כוללת ייעוץ טרום חקירה, דוגמת בחינת הראיות השונות וכן ייצוג משפטי.

אם שותים, לא נוהגים

נהיגה בשכרות נחשבת לעבירה מסוכנת משום שהנהג בוחר באופן גלוי וישיר לנהוג תחת טשטוש חושים, שמעמיד אותו תחת סכנת חיים ויתרה מכך, גם את יתר הנמצאים על הכביש. מסיבה זו, החוק מסמיך את כלל השוטרים לעצור את כלל הנהגים במטרה לדרוש מהם לבצע בדיקות אלכוהול, גם בנסיבות שגרתיות. רמת האלכוהול נבדקת באמצעות בדיקת נשיפה, בדיקת שתן או בדיקת דם. באם נמצא כי קיימת רמת אלכוהול בגופו של הנוהג וכי נעברה עבירת נהיגה בשכרות, מוסמך שוטר שדרגתו פקח ומעלה, לפסול בו במקום את רישיונו של הנהג למשך כ-30 יום. במקרים אחרים, הוא יכול להחרים בפסילה מנהלית את רכבו של הנהג ל-60 יום. במקרה שהנהג מסרב לבצע את בדיקת האלכוהול, ניתן לראות בכך כהודאה באשמה ולהטיל את עבירת השכרות על הנהג המסרב לבצעה.

בית המשפט לדיני תעבורה עשוי להטיל סנקציות כבדות בגינן של עבירות נהיגה בשכרות, שעשויות להגיע לפסילת הרישיון בפועל לפרק זמן של כשנתיים.

החיפזון מהשטן

חריגה ממגבלת המהירות, דוגמת מהירות מופרזת או אף נהיגה במהירות נמוכה משמעותית מזו הקבועה בחוק, אסורה לחלוטין. נהיגה במהירות מופרזת עשויה לסכן את נהג הרכב והנהגים בסמוך לו, משום שנהיגה שכזו מקשה על יציבות הרכב. כך למשל, נהג הרכב עשוי לסטות מהנתיב או להתקשות בבלימה. עבירה זו נחשבת לאחת הנפוצות ביותר ובשל כך משטרת ישראל אוכפת את הנושא באופן מחמיר תוך שימוש במספר אמצעים נפוצים - מד מהירות לייזר, מכמונת דבורה והתקנת מצלמות אבטחה על עמודים. במקרה שבו נתפס הנהג והועמד לדין, הוא עשוי להידרש לשלם קנס או להישפט בבית המשפט לדיני תעבורה.

עורך דין דוד גולן לשירותכם

משרד עו"ד גולן הוא משרד עורכי דין המתעסק באופן בלעדי בדיני תעבורה. גולן, עורך דין תאונות דרכים, עומד בראש משרד עורכי הדין ומסייע יחד עם צוות עורכי דין מנוסים, בעבירות תעבורה שונות. לזכותו של עו"ד דוד גולן ניתן לזקוף זיכויים בתיקים ייחודיים ומסובכים, בעלי אופי תקדימי.

 ניתן לקרוא בהרחבה על עורך דין דוד גולן גם בערוץ 20.

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49