כשהבית שלכם נמצא בידיים טובות

כל מי שעסק אי פעם בבניית בית או בשיפוצו, יודע שמדובר במלאכה בלתי פשוטה בעליל. אחד הדברים הראשונים שיש לעשות הוא ליצור קשר עם קבלן איכותי ומקצועי אשר יודע לעמוד בלוח הזמנים ומעסיק אנשי מקצוע טובים ואמינים.

טור אורח ו09/08/2018

(צילום: יחצ)

בעלי בתים זהירים נוהגים לבדוק אם שמו של הקבלן שעמו הם מעוניינים ליצור קשר מופיע אצל רשם הקבלנים. כמו כן, סיווג גבוה ברשם הקבלנים מעיד על ניסיונו של הקבלן.

מהו רשם הקבלנים

רשם הקבלנים הוא גוף אשר מונה על ידי שר הבינוי והשיכון כדי לממש את החוק לרישום הקבלנים לעבודות הנדסה ועבודות בנאיות (חוקק ב-1969). עבודות אלה כוללות ביצוע פעולות רבות ומגוונות דוגמת סלילת כבישים, בניית בניינים, בניית ביוב ומערכות אינסטלציה, בניית פנים ועוד. המטרה העיקרית של רשם הקבלנים היא לאכוף את העבודות ולוודא כי ה מבוצעות על ידי קבלנים מקצועיים ומורשים.

מעבר לכך, בסמכותו של הרשם למחוק את רישומם של הקבלנים או לדחות את בקשתם של הקבלנים אשר אינם עומדים בתנאים הנחוצים. כמו כן, הרישיון הניתן לקבלנים הוא דו שנתי. בתקופה זו עוקב רשם הקבלנים אחרי הקבלנים ובוחן אם הם ראויים לסיווג שקיבלו.

מסווגים לפי דירוג

סיווג קבלנים מתבצע לפי 5 סיווגים מדורגים, כאשר 1 הוא הסיווג הנמוך ביותר ו-5 הוא הגבוה. אלה כמה מבין בעלי המקצוע הרשאים להיות מסווגים בענף הבנייה:

•·כל מי שרשום בפנקס המהנדסים והאדריכלים והוא צבר שנתיים ניסיון מתוך חמש השנים שנותרו לו.

•·בוגר בית ספר להנדסאים אשר צבר 4 שנים לפחות בביצוע עבודות בתחום ההנדסה והבנייה.

•·איש מקצוע שהיה מנהל עבודה במשך 6 שנים.

•·אדם שעבד כקבלן בניין במשך 3 שנים.

•· תאגיד או שותפות אשר ממלאים תנאים של קבלן יחיד.

רישום הקבלנים מתבצע על פי הענפים וענפי המשנה הקיימים בתחום הבנייה.

כיצד מגישים את הבקשה

קבלן המבקש לעלות בדרגת סיווג, מגיש בקשה עבור רשם הקבלנים סיווגים. את טופס הבקשה ניתן להוריד מהאתר של משרד השיכון. באתר קיימים טפסים שונים דוגמת "טופס בקשה להעלאת סיווג של קבלן יחיד". אל טופס הבקשה יש לצרף מסמכים כמו צילום תעודת זהות של מבקש הבקשה וכל מי שמעורב בה (מנהלים ועובדים נוספים). לאחר מכן יש להעביר את הבקשה אל רשם הקבלנים.

קבלנים? מעוניינים להתקדם? יש מי שעוזר לכם

היום, קבלן אשר מעוניין להתקדם לרמת סיווג גבוהה יותר יכול לקבל סיוע והכוונה מחברה מקצועית. חברת גלאור עוסקת בתחום הקבלנות במשך שנים רבות ומסייעת לקבלנים בכל רחבי הארץ. אנשי המקצוע העוסקים בתחום הבנייה יכולים לקבל שירותים כמו העלאת סיווג קבלנים, ביצוע מעקב סיווג, העברת הכשרה לחברות המעוניינות בתקן ISO 9000 וכדומה. אז אם אתם עובדים במשך שנים רבות בתחום הבנייה ומעוניינים להתקדם הלאה, זה הזמן לפנות לחברה מקצועית אשר תוביל לקידומכם.

הכתבה פורסמה בחסות קבוצת מקומונט - פרסום כתבות באתרים מובילים.

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49