מוטי יוגב: "אנחנו מאמינים בחיזוק המשפחה היהודית"

בראיון ל'קלמן ליברמן' ב'כאן רשת ב' הסביר חה"כ מוטי יוגב את ההתנגדות לאפשר פונדקאות עבור גברים: "רווקים שאין להם כח לבניית זוגיות יבחרו בפיתרון הקל - לקנות ילד מפונדקאית". אסף ליברמן: "אתה פשוט מדבר שטויות"

רות עפרי טאוב ו09/07/2018

(צילום: דוברות הכנסת)

היום יתקיים בוועדת עבודה ורווחה של הכנסת דיון חוזר בחוק הפונדקאות, במטרה לאפשר גם לגברים להשתמש בפונדקאית במקרה של רווקות או גברים חד מיניים. בשבוע שעבר הצביעה הוועדה על החוק ללא הסעיף המדובר. בהמשך לדיון, נערך הבוקר עימות בין חברת הכנסת מירב בן ארי (כולנו) לבין חבר הכנסת מוטי יוגב (הבית היהודי). 
לדברי חבר הכנסת מוטי יוגב, "החוק הזה פתח את האפשרות גם לנשים שנמנע מהן פרי בטן, ומאפשר להן ללדת, להביא ילדים לעולם, ותמכתי בכך. אבל היסוד הוא, שהמשפחה הטבעית היא אמא, אבא וילדים, זה תולדות אנושות. הילד הוא יצור חי, שזכאי לאבא ואמא, וגם הפסיכולוגיה יודעת את זה.
לדבריו, "ילד מחפש את השייכות לאמו, ובפונדקאות כזו הוא לא ידע מי אמו. יש מצבים של חוסר, פטירה או גירושין, אבל לא היינו רוצים בהם לכתחילה. מי נתן לנו את הרשות להביא את הילדים מראש למצב חסר??"
אסף ליברמן טען כלפי יוגב כי "אתה פשוט מדבר שטויות"!
יוגב הוסיף ואמר, "החוק לא נגד להטב"ים ספציפית. אבל שוו בנפשיכם, כל גבר רווק יוכל לקחת פונדקאית, ולקנות ילד. אדם שאין לו כח להשקיע בזוגיות, כי גידול ילד וזוגיות דורשים השקעה. יש פיתרון לעשירים! - אין לך כח לזוגיות? קנה ילד. אבל אנחנו מאמינים בערך המשפחה, זה ערך יהודי בסיסי. זה ערך מקובל גם בעולם כולו, אפילו בעולם המוסלמי והנוצרי. אנחנו מאמינים בחיזוק המשפחה ובטובת הילד. עמדתה של היהדות ותורת ישראל, העמדה של העולם המוסרי, שהמשפחה הבסיסית, של אבא אמא והילדים, היא המשפחה הבסיסית, היא העבר ההווה והעתיד. זו המשפחה שאליה אנחנו מחנכים. אנחנו רוצים לראות את השונות וההשלמה של אמא ואבא. אם יש שונות, אם יש קשיים, יש לנו איך לטפל בזה, ויש לתורת ישראל מה להגיד. אבל, לא מראש להוליד ילד לעולם חסר בו הוא מחפש את השייכות שלו."

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49