תנ"ך 929 הגיע אל בית הנשיא

נשיא המדינה ארח אמש את אירוע סיום מחזור הקריאה הראשון ופתיחת מחזור הקריאה השני של מיזם 929. המיזם מציע קריאה קבועה בתנ"ך מזווית חברתית ישראלית.

אביעד ברטוב ו14/06/2018

נשיא המדינה, רובי ריבלין. צילום: מארק ניימן/ לע\"מ (צילום: מארק ניימן/ לע"מ)

מחזור הקריאה הראשון נפתח בדצמבר 2014 וכעת ייפתח המחזור השני. נשאו דברים נשיא המדינה, גל גבאי, והרב בני לאו ראשי המיזם, אילנה דיין, מיכה גודמן, ראש תחום התוכן במיזם 929 מרים בלומנטל. באירוע קיבלו תעודות הוקרה שני שיאני הכתיבה של מיזם 929 - הרב יואל בן נון ומיכאל הנדלזלץ.

"התנ"ך מהווה לא רק את הבסיס לסיפורו של העם היהודי, את הבסיס לאמונה היהודית, לאורחות החיים היומיומיים, אלא התנ"ך הוא המעיין השופע של התרבות העברית, היהודית, הישראלית ואף זו העולמית", אמר הנשיא והוסיף: "לא לחינם 'יחזקאל' של החלונות הגבוהים ו'דוד ושאול' של אהוד בנאי הפכו ללהיטים. אגב, אני מקווה שסטטיק ובן אל עוד יכתבו יום אחד שיר על דבורה הנביאה, או לפחות על יעל אשת חבר הקיני. התנ"ך הוא בסיס השפה המשותפת שלנו, של כולנו. כך היה וכך יהיה."

"המפגש היום מרגש עוד יותר מכרגיל משום שאנחנו זוכים לעשות בו מעשה של סגירה ופתיחה, של סיום והתחלה", אמר הנשיא והמשיך: "הייתה לי הזכות לפתוח את המחזור הראשון של 929. היו לנו הרבה ספקות בנוגע להצלחת התכנית שהציג בפנינו הרב בני. והנה עכשיו הספקנים צריכים לשתוק, למרות כל המכשולים מתחיל המחזור השני. מעשה הקריאה המשותף בתנ"ך שהנעתם כל אנשי 929, השותפים, הלומדים, היוזמים, המסייעים הוא מעשה פלאים בשני מובנים. במובן הראשון, משום שהצלחתם לגרום למאות כותבות וכותבים להעמיק ולחדש ולרענן את השפה התנ"כית שלנו. להחזיר אותה אל היומיום, להמריא איתה גבוה. במובן השני, משום שהצלחתם לגרום לעשרות אלפי אנשים לחזור ללמוד תנ"ך, ולחזור ללמוד אותו יחד. ואין דרך נפלאה יותר לשמר שפה ולהתחדש בשפה מאשר ללמוד אותה יחד, ולתרגל אותה יחד."

בסיום דבריו ציטט הנשיא את השיר "החגיגה נגמרת" ואליו הצטרף הקהל בשירה: "לקום מחר בבוקר עם שיר חדש בלב לשיר אותו בכוח, לשיר אותו בכאב, לשמוע חלילים ברוח החופשית ולהתחיל מבראשית.'"

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49