יהודה גליק שוב שובת רעב

חבר הכנסת גליק הודיע אמש מעל דוכן הכנסת כי יפתח בשביתת רעב החל ממחר בבוקר עד ששר האוצר כחלון ישווה את המס על הטבק לגלגול: "בתורה שאני מאמין בה חיי אדם קודמים להכל ואני לא יכול יותר לרחוץ בנקיון כפי, ואני לא יכול יותר לומר שידי לא שפכו את הדם הזה".

אביעד ברטוב ו12/06/2018

(צילום: אביחי טבק)

"נאום מספר 2 יהודה גליק, סוף עידן התמימות, מורידים את הכפפות מול הצביעות.

לפני כמה דקות עמדו פה שתי נשים וביקשו לעמוד דומיה לזכר שמונה נשים או ארבע נשים שמתו. מי יעמוד דומיה לזכר שמונת אלפים אנשים שמתו השנה בגלל העישון? מי יעמוד דומיה לזכרם? הם לא נחשבים?

ארגוני הבריאות העולמיים פונים למדינת ישראל ומבקשי להשוות את המס על הטבק לגלגול, ואדון שר האוצר שם פס.

ועדת הכספים בראשות חבר הכנסת גפני, פה אחד הצביעה וקראה לשר האוצר להשוות את המס על הטבק לגלגול כמו על הסיגריות כי ילדים נכנסים לסופר וקונים טבק, ושר האוצר משה כחלון מצפצף צפצוף אחד ארוך.

וועדת העבודה הרווחה והבריאות בראשות ח''כ אלי אלאלוף הצביעה פה אחד בקריאה להשוות את המס על הטבק לגלגול, ואדון משה כחלון מוציא להם לשון ועושה להם 'נה'.

הוועדה למלחמה בנגע הסמים בראשות ח''כ זנדברג, הזמינה את מנכל משרד האוצר שאמר שהוא יודיע תוך חודש מתי הוא יקיים דיון בנושא. עברו כבר ששה חודשים והשר כחלון יורק לנו בפרצוף.

מבקר המדינה כותב דו''ח ומתחנן: התחייבתם להשוות את המס על הטבק לגלגול! ומשה כחלון לא אכפת לו, יורק עלינו אצבע משולשת.

שר הבריאות, שאחראי על הבריאות מתחנן: תשוו את המס על הטבק לגלגול! אבל כחלון מצפצף.

רבותי, ילדים בכיתה ח' וט' קונים טבק לגלגול במקום במבה.
שר האוצר משה כחלון לוקח את הילדים שלנו בני ערובה משיקולים פוליטיים!

מכיוון שבתורה שאני מאמין בה חיי אדם קודמים להכל ואני לא יכול יותר לרחוץ בנקיון כפי, ואני לא יכול יותר לומר שידי לא שפכו את הדם הזה, על כן ממחר אני פותח בשביתת רעב ללא הגבלה עד שלשר האוצר יהיה אכפת מילדי ישראל".

לנאומו המלא של גליק:

https://youtu.be/X1OnJutdAvU

 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49