ללמוד בצל המתיחות: משטרת ישראל נערכת לחג השבועות

עשרות שוטרים, לוחמים ומתנדבי המחוז דרום במשטרה יסיירו במהלך ימי חג השבועות ברחבי הערים, יגבירו נוכחות בפארקים בתי כנסת וחופי הרחצה, ויבצעו משימות פיקוח הכוונה ואכיפה נגד עבירות תנועה חמורות, בדגש לנהיגה בהשפעת אלכוהול. כמו כן תפעל המשטרה כנגד אלו שבאווירת החג יסכנו במעשי קונדס את ציבור משתמשי הדרך.

אביעד ברטוב ו17/05/2018

שוטרי משטרת ישראל מאחלים חג שמח לאזרחי ישראל. צילום: דוברות המשטרה (צילום: משטרת ישראל)

בימים אלו השלים המחוז הדרומי במשטרה את היערכותו המבצעית לקראת חג שבועות שיחל ביום שבת הקרוב ובמהלכו צפויים אלפים לפקוד את חופי הרחצה, פארקים ושמורות הטבע. יחידות המשטרה בדרום נערכות לאבטחה ושמירת הסדר הציבורי בכוחות גלויים וסמויים שיפעלו במקומות בהם ריכוזי קהל כבר בשלב טרום החג.
ברוח החג, תגביר המשטרה את סיוריה במטרה גם למנוע סיכון לציבור משתמשי הדרך בעקבות "אווירת החג", דוגמת משחקי מים והשלכת ביצים לעבר עוברי אורח.

״אנו נפעל עם מיטב כוחותינו המקצועיים על מנת לשמור על הביטחון והסדר הציבורי ובמטרה לאפשר לאזרחי מדינת ישראל ליהנות במהלך ימי החג״, נמסר מהמשטרה.

במסגרת ההיערכות המשטרה, שצפויה להסתיים בבוקרו של יום שני, יתפרסו מידי יום עשרות רבות של שוטרים, לוחמי ומתנדבי המשטרה במקומות אליהם יגיע ציבור המטיילים ונופשים, ובצירי התנועה המובילים למקומות אלו. ניידות המשטרה יגבירו את נוכחותם בקרבת בתי הכנסת במהלך תפילות החג במסגרת סיורי בט״ש (ביטחון שוטף) וכמו כן, יינתן דגש נרחב לשמירת הסדר הציבורי במקומות הבילוי השונים, פיקוח בצירי התנועה ואכיפת עבירת נהיגה בהשפעת אלכוהול.

במשטרה נערכים לריבוי מטיילים ביערות ובפארקים השונים ברחבי הדרום. יתרה מכך, נערכת המשטרה למקרה שריפות במקומות אלו תוך הגברת המוכנות ושיתוף הפעולה יחד עם כוחות חירום והצלה השונים (כב"ה, מד"א, רט״ג ועוד). במשטרה קוראים לציבור המטיילים לגלות אחריות ומשנה זהירות בכל הקשור לסכנות הטמונות באש ולוודא כיבוי מוחלט של מקורות אש שונים בסיום השימוש.

בנוסף, במשטרה מזכירים לציבור - בכל מקרה חרום יש להתקשר למוקד 100 ולדווח, לרבות דיווח על אנשים/חפצים חשודים.

כוחות המשטרה נערכים למניעה וסיכול עבירות הרכוש השונות, התפרצויות לבתים ולרכבים, גניבה מאלו ועוד. במסגרת ההיערכות לחג, תגביר המשטרה את נוכחותה ברחבי הערים, בדגש לאזור בתי מגורים ובתי העסק השונים, בפעילות נגד עבירות התפרצויות ורכוש.
במסגרת "מניעה מצבית", במטרה למנוע ביצוע עבירות שכאלו, פונה המשטרה אל הציבור המתכנן לעזוב את ביתו מכל סיבה, בין אם לארוחה משפחתית ובין אם לטיול, להקפיד על מספר כללי מניעה -

- מומלץ להשאיר אור במספר חדרי הבית ותאורת גינה.
- הימנעו מהשארת מפתח במקומות "מוכרים" כגון: ארון חשמל, עציץ או מתחת לשטיח הכניסה.
- רצוי להשאיר רדיו דולק המדמה נוכחות אנשים, אך לא בעוצמת קול העלולה להפריע לשכנים.
- לעדכן שכן קרוב בדבר שהייתכם הארוכה מחוץ לבית על מנת שיפקחו עין ולהשאיר דרכי התקשרות למידת הצורך. בקשו מאותו שכן שיאסוף מכתבים/עיתונים הנערמים בכניסת הבית  העלולים להעיד עם היעדרותכם הממושכת.
- אם בחרתם לשתף את יקירכם ב"רשתות החברתיות" בדבר החוויות והתמונות בנופש "בזמן אמת"- מומלץ להגדיר את יכולות הצפייה בכך "רק לחברים".

עוד נערכים במשטרה לקראת החג, והימים הסמוכים לאחריו, בו יפקדו מטיילים רבים את הפארקים והיערות השונים, יגיעו אל חופי הרחצה ויטיילו להנאתם במסלולי הטיול השונים. במסגרת היערכות זאת נערכים גם יחידות השיטור הימי לכיש ואילת לסייע ולפקח על הגזרה הימית תוך אבטחת הרוחצים וכלי השייט השונים. פרט אליהם, ערוכים ביתר שאת גם מתנדבי יחידות החילוץ במשטרת ישראל לסייע סביב השעון למטיילים שיקלעו למצוקה.
גם לציבור זה של מטיילים פונה המשטרה בכדי לרענן מספר כללים -

- בטרם יציאה לטיול, יש להתעדכן בתחזית מזג האוויר ולתכנן מסלול בהתאם. יש להתאים את המסלול ליכולת הפיזית של כלל משתתפי הטיול (ילדים וקשישים) ולתכנן את אורך וזמן המסלול, כך שיסתיים לפני רדת החשיכה.
- יש להקפיד על לבוש מתאים - נעלים סגורות, כובע וביגוד קל, קרם הגנה.
- יש להצטייד בכמות מים מספיקה למהלך הטיול (לפחות 3 ליטר מים לאדם ובהתאם לשעות ההמצאות בשטח). אכילה קלה במהלך הטיול - פחות ממתקים ומלוחים יותר פירות.
- יש ללכת בשבילים המסומנים, להצטייד במפה עדכנית ו/או מכשיר ניווט לווייני (GPS), לדווח למלון בו אתם מתארחים או לחבר או משפחה קרובה על צאתכם לטיול, המסלול ושעת חזרה משוערת.
- במקרה של אירוע חירום בשטח - נא להתקשר למוקד 100 ולפעול על פי הנחיית המוקד. אם אין קליטה, לנסות להגיע בבטחה למקום גבוה ולהתקשר.
- יש להצטייד בפנסים וסוללות נוספות, למקרה ונתקעים בלילה וכן סימון לכוחות המחלצים.

המאבק העיקש בתאונות הדרכים נמשך גם בימים אלו. בתוך כך יפעלו השוטרים והמתנדבים במשימות הכוונה ופיקוח בצירי התנועה וזאת במטרה לסייע לציבור במהלך נסיעותיו בכבישים. יחד עם זאת, תתבצע אכיפה בלתי מתפשרת כנגד עבירות חמורות המסכנות חיים, בדגש לעבירות נהיגה בהשפעת אלכוהול.

- הקפידו לחגור חגורת בטיחות לכל יושבי הרכב לפני נסיעה.
- היסח דעת - הימנעו מעיסוק בסלולרי ודברים נוספים המסיחים את דעתכם מהכביש.
- שתיתם אלכוהול, אל תנהגו !

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49