עכשיו בסל התרופות: מכשיר למדידת סוכר ללא דקירה

אנשים רבים ברחבי העולם מתמודדים עם מחלת הסוכרת שהתחלואה בה עולה מידי שנה. יחד עם זאת גם דרכי ההתמודדות והטיפול בסוכרת משתכללים וחשוב להכיר אותם. מאז ומתמיד אחת הדרכים המרכזיות להתמודד עם הסוכרת היתה מעקב אחר רמות הסוכר בדם.

אביעד ברטוב ו29/04/2018

פתרון לחולי סכרת (צילום: יחצ)

כיום, הדרך הפופולרית ביותר היא להשתמש בדוקרן אשר באמצעותו מקיזים דם על סטיקים מיוחדים. הסטיקים מוכנסים אל מכשיר המדידה שמראה תוך כמה שניות מהי מידת הסוכר בדם. פרוצדורה זו ידועה היטב לסוכרתיים בארץ ובעולם ואף על פי שהיא הכי נפוצה  היא כרוכה בחוסר נוחות, סרבול וכאב. עם זאת, בשנה האחרונה יצאה בשורה של ממש לסוכרתיים והיא בדיקת רמת הסוכר על ידי מכשיר שנקרא פריסטייל ליברה, שהינו מכשיר למדידת סוכר ללא דקירה. לאחרונה ועדת סל התרופות בישראל אישרה את המימון לשימוש במכשיר עבור סוכרתיים מסוג 1 מעל גיל 18.

מהו מכשיר הפריסטייל ליברה?

המכשיר נחשב למהפכני במיוחד מפני שהוא מאפשר ניטור סוכר שלא באמצעות הקזת דם מהגוף. המכשיר שנכלל כעת בסל הבריאות מבוסס על טכנולוגיה מתקדמת ונחשב למדויק מאוד. בסוף שנת 2017 הודיעה ועדת הסל כי המכשיר נכנס לסל הבריאות לשנת 2018 ויזכה למימון עבור סוכרתיים מסוג 1 מעל גיל 18.

המכשיר פועל באמצעות סיב זעיר שמוחדר לעור ומרכז את כל המידע על הסוכר בגוף. את המידע ניתן לסרוק מהחיישן באמצעות קורא דיגיטלי ולקבל את כל המידע על רמת הסוכר הנוכחית בדם, חץ מגמה המראה מהו כיוון הסוכר העתידי וגרף המראה מה היה ב- 8 השעות האחרונות.

המערכת אוגרת נתונים למשך 90 יום ובכך מאפשרת לצוות הרפואי שמטפל בסוכרתי לראות את התמונה בכללותה ולהעניק טיפול מקיף, מדויק ואישי יותר לכל מטופל. כמו כן קלות הבדיקה ונוחותה מאפשרות לסוכרתי להיבדק לעתים תכופות יותר; כך מתבצע ניטור סדיר ורציף של רמות הסוכר בדם. המטופל יכול לנהל בצורה יעילה יותר את הסוכרת ולהימנע מתנודות סוכר לערכים גבוהים (היפרגליקמיה) או לערכים נמוכים (היפוגליקמיה).

ההשפעה של פריסטייל ליברה על הסוכרתיים

סכרתיים רבים יכולים למצוא את עצמם פעמים רבות נבוכים בסיטואציה כזו או אחרת ומתקשים לבצע את הבדיקה הסטנדרטית; כמו כן הם עלולים לסבול מאי נוחות שקשורה לדקירות המרובות. מכשיר הפריסטייל ליברה מאפשר ניטור פשוט ונוח יותר ומשפר את חיי הסוכרתיים באופן ניכר וגם מאפשר מדידות יעילות יותר של רמות הסוכר בדם.

המדידות היעילות משפיעות באופן ניכר על הטיפול בסוכרת, השימוש במכשיר מביא בסופו של דבר, על פי מחקרים שנעשו בעולם, לירידה ברמות ה-HbA1c  המהווה מדד למידת השליטה בסוכרת .

 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49