3 שיטות מרכזיות להרחקת יונים

הן אולי נחשבות לסמל השלום אבל אם נודה באמת, כשהיונים מגיעות אל אדן החלון שלנו אנחנו לא חושבים על סיפורי תנ"ך מרגשים, על יונה עם עלה של זית וגם לא על שלום עם שכנינו. אנחנו בעיקר מריחים את הריח הנורא, שומעים את הקולות המטרידים ומקווים שלא ייבנה קן מפואר על המרזב או במסתור הכביסה. אם אתם מחפשים דרך יעילה להתמודד איתן, הנה שלוש שיטות נפוצות להרחקת יונים, וגם היתרונות והחסרונות שלהן. (לפרטים נוספים על הרחקת יונים)

אביעד ברטוב ו02/04/2018

(צילום: Pixabay)

שיטה ראשונה: דוקרנים

אחת הדרכים היעילות והפופולריות ביותר לצורך הרחקת יונים היא התקנת דוקרנים. למעשה, הדוקרנים האלה - אם תציבו אותם במיקום נכון ובפריסה מדויקת - יעשו את העבודה היטב. מצד אחד הם לא מסבים כל נזק ולא פוגעים ביונה פיזית, ומצד שני הם הופכים את הסביבה האהובה עליה לנעימה הרבה פחות. מאחר והיונים מתקשות לחיות על הדוקרנים החדים הללו או לבנות עליהם את הקן, הן פשוט ממשיכות בדרכן אל היעד הבא. עם זאת, מומלץ לזכור שלצורך הרחקת יונים לאורך זמן רצוי לתכנן התקנה מקצועית של דוקרנים חזקים, ולא התקנה עצמית של דוקרנים זולים שתרכשו בחנות כלי בית, אלה שעשויים מפלסטיק ומתפרקים מהר מדי.

שיטה שנייה: רשת

אם הבעיה הגדולה היא שהיונים נכנסות למקומות שהן לא אמורות להגיע אליהן כמו מסתור הכביסה למשל, דרך טובה למנוע מהן את הגישה היא להציב רשת. עם זאת, כמו בשיטה הקודמת גם כאן יש חשיבות רבה לאיכות החומר ולהתקנה עצמה. רשת חלשה תיקרע בקלות והיונים יצליחו לעבור אותה בדרך אל הפטיו או אל המזגן התלוי, בעוד רשת חזקה ואיכותית תספק שכבת הגנה איכותית וטובה הרבה יותר. חברה המתמחה בפתרונות להרחקת יונים או גורם מקצועי עם ניסיון וידע בתחום, הם אלה שעדיף להיעזר בהם. כלומר, בהנחה שאתם רוצים להתקין רשת שתחזיק מעמד ולא תיקרע לשניים כשהיונה תשקיע קצת יותר מאמץ.

שיטה שלישית: דחליל

אנחנו מכירים אותו בתור היצור המשונה שניצב בגינה ומגן על ערוגות הפרחים או, לכל הפחות, כדמות מרכזית בסיפורי הקוסם מארץ עוץ. דחלילים משמשים גם להרחקת יונים, אבל האמת היא שמדובר בשיטה לא מאוד יעילה. גם אם היונה תאמין לסיפור שלכם, כלומר שהדחליל הזה (או הינשוף או כל יצור אחר) הוא אמיתי, מהר מאוד הטריק שלכם ייחשף. כשזה יקרה היא תבנה את הקן לצדו של הדחליל המושקע כל כך.  

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49