נפטר ראש ישיבת איתמר והרב הראשי לצה"ל לשעבר, תא"ל (במיל') הרב אביחי רונצקי זצ"ל.

אבל גדול בקרב הציונות הדתית עם קבלת ההודעה על פטירתו של הרב אביחי רונצקי זצ"ל ממחלת הסרטן.

אביעד ברטוב ו01/04/2018

(צילום: באדיבות המשפחה)

 הרב רונצקי, אשר הקים את ישיבת איתמר ועמד בראשה, החל את דרכו הצבאית כלוחם בצנחנים ואף שירת כמ"פ בסיירת שקד. במהלך שירות המילואים התקדם בסוךם הדרגות עד תפקיד ראש מטה חטיבת שומרון. בשנת 2006 מונה לעמוד בראש הרבנות הצבאית ובהובלתו עברה הרבנות מהפכה גדולה אשר העניקה נופך אחד לתפקידיה ולמיצובה בחייו של החייל הדתי והן של כלל הצבא.

בשנת 2012 חבר לנפתלי בנט ואיילת שקד והקים עימם את תנועת "ישראלים" אשר בהמשך התמזגה אל תוך הבית היהודי.

הרב רונצקי נחשב לאחד מאבות המהפך שחל במפלגה הותיקה ובבחירות האחרונות אף היה מועמד מטעמה לכנסת - אך לא נבחר לבסוף.

"אנו מבכים מרה את לכתו של מי שהיה העמוד לפני המחנה, הרב הצבאי הראשי לשעבר, הרב אביחי רונצקי." נמסר מ-'פורום רבנים צבאיים במיל׳.

"הרב רונצקי היה תלמיד חכם ולוחם, גיבור מלחמת התורה ושדה הקרב אשר ידע לקרוא בשם ה׳ בגאון באומרו "אחרי!" הוסיפו.
הרב רונצקי היה איש אשכולות שראה ובנה חזון של צבא קדוש שבו משרתים אנשי רוח שאוחזים יחדיו באש התורה ובעוז המלחמה.
הרב רונצקי ידע כי ללא רוח, אין תועלת לכח, והנחיל בכל מקום, מתוך ענווה את תודעת המלחמה ורוח הקרב ומתוך מקורות התנ"ך ודברי חכמים. כרב הראשי לצה"ל ידע להלום היטב את מלאכת הרבנות עם המשימה הצבאית והעמיד את תפקיד הרבנים הצבאיים במקום מכריע לאור שיטתו מלאת הגבורה.
הרב רונצקי היה ענו ושפל רוח, אבל מלא בגאון וגאווה יהודית, איש של מידות, נאמנות מוחלטת לדבר ה׳ ולאמיתתה של תורה וכל זאת מתוך כשרון מיוחד שמסוגל לרתום יחדיו ולחבר בדרכי נועם את כל חלקי האומה.
מי יתן תמורתו.

מארגון רבני צהר נמסר: "ארגון רבני צהר מתאבל על  הסתלקותו של הרב אביחי רונצקי ז"ל הרב הראשי לצה"ל וחבר מועצת רבני צהר עד פרוץ  מחלתו. הרב רונצקי היה שלוב נדיר של תורת ארץ ישראל, חיבר אהבת תורה ואהבת מדינת ישראל וצהל. מסירות נפשו לכל אדם בחברה הישראלית היתה לסימן ההיכר המובהק של הרב עד לרגעיו האחרונים"

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49