חוויית הלילה של מגדל דוד עולה מדרגה

חוויית הלילה של 'מוזיאון מגדל דוד', הפכה ברבות השנים לפנינת תרבות יחידה מסוגה בעולם, המושכת אליה מאות מבקרים מדי לילה. בימים אלו מושקת חוויית הלילה החדשה, הנשענת על אמצעים טכנולוגיים מתקדמים, ומציגה את סיפורו התנ"כי וההיסטורי של דוד המלך, מנקודות מבט חדשות ובפרספקטיבה עכשווית. מופע חדש ומרהיב שכולו מחווה מוסיקלית ואמנותית לדמותו הייחודית. דוד המלך כפי שטרם הכרתם.

עידן הראל ו22/03/2018

(צילום: נפתלי הילגר)

חוויית הלילה החדשה במגדל דוד, היא חגיגה רב חושית המשלבת עבר, הווה ועתיד, באמצעות הטכנולוגיות המתקדמות בעולם. מקרני לייזר עוצמתיים, בליווי צליל איכותי ומרגש, משתלבים יחדיו ליצירת תחושה על זמנית, שכולה קסם וצבע.

מסע סוחף ומפעים בתוך הדרמה ההיסטורית הגדולה של המלך דוד - בונה ומייסד ירושלים וראש בית המלוכה הנושא את שמו. המופע מציג את סיפור חייו הסוער של דוד המלך, החל משדות בית לחם וימי נערותו כרועה אדמוני ויפה עיניים, אשר נמשח למלוכה על ידי הנביא שמואל. הנער הצעיר התגלה כלוחם אמיץ, משורר ומוסיקאי מחונן, ולימים גם מלך ומנהיג רב תושייה. לאחר מות שאול, עת בחרו נציגי השבטים בדוד למלך, עלה דוד אל ירושלים, ונבחר לייסד בה את בירתו.

תחילתו של המופע בסיור וירטואלי מרגש בין יצירותיהם של גדולי האמנות - שגאל, מאטיס, מיכלאנג'לו ואחרים. המשכו בתמונות ואירועים מסיפור חייו הסוער של דוד המלך, המבוססות על מקורות תנ"כיים, היסטוריים וארכאולוגיים. לצד אלה, שזורים במופע, באור ובצליל, מזמורי תהילים המיוחסים לדוד, המגיעים לשיאם בחגיגה מוסיקלית עכשווית של שמחה והלל למלך ולירושלים.

חוויית הלילה החדשה של 'מוזיאון מגדל דוד' מוקרנת באמצעות מקרני לייזר חדשניים על חומותיה ומגדליה של מצודת מגדל דוד העתיקה והמרשימה. זוהי מחווה אמנותית לגדולי היוצרים, הציירים והפסלים בכל הזמנים, אשר נמשכו כבמטה קסם אל דמותו רבת הפנים של דוד המלך.

המופע הלילי הוותיק של מגדל דוד, אשר נפתח לקהל בשנת 2008, הפך ברבות השנים לפנינת תרבות יחידה מסוגה בעולם, המושכת אליה מאות מבקרים מדי לילה, ומיועדת לכל אוהבי ירושלים, ישראלים ותיירים דוברי כל השפות. המופע מספר את סיפורה של ירושלים באמצעות דימויי ענק עוצרי נשימה המוקרנים על קירות המצודה העתיקה ומציגים שליטי עבר, מיתוסים קדומים, תרבויות עתיקות ואירועים מכוננים של דתות שונות. אבני החומות והצריחים משתלבים בדימויים המוקרנים עליהם ועוטפים את הצופה בחוויה רב-חושית. במופע נעשה שימוש בטכניקות לייזר חדשניות ובמערכת מחשוב משוכללת המפעילה 20 מקרנים, 10 נגני וידאו, 14 מחשבים, 14 רמקולים ותשתית של כבלים שאורכם כ-10 קילומטרים. 

מחיר: מבוגר 65 שקלים. ילד- 55 שקלים. ותיק- 60 שקלים. סטודנט- 60 שקלים. נכה/חוגר- 40 שקלים.

שעות פעילות- אפריל- שני, רביעי -21.00,חמישי- 21.00, שבת- 21.30. מאי-יוני- שני ורביעי 21.30, חמישי- 20:30, שבת- 22:00.

 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49