כיצד מבצעים התקנת מערכת גלאי עשן?

מערכות גלאי עשן הן כאלה שחשוב שיהיו בכל מבנה וזאת מסיבות של בטיחות אותן נפרט בהמשך. אבל היכן כדאי להתקין מערכות גלאי עשן וכיצד מתקינים אותן? כל המידע בהמשך.

אביעד ברטוב ו14/03/2018

(צילום: Pixabay)

לפני הכל - מהן מערכות לגילוי אש?

מערכות מסוג זה הן מערכות אוטומטיות שפועלות על חיישנים חכמים שתפקידן לזהות את העשן כבר בשלבים הראשונים של היווצרותו. מערכות מסוג זה הינן בדרך כלל אנלוגיות כאשר המערכת נראית כלוח מרובע או כאלמנט עגול אשר מותקן על תקרת המבנה.

מערכות אלה מתריעות על עשן במקום ומחייגות באופן אוטומטי אל כוחות ההצלה ואל אנשי הקשר המתאימים במידה וישנה התלקחות של אש ועשן. למידע נוסף

היכן מתקינים מערכות כאלה?

מערכות לגילוי אש ועשן מתקינים בכל מבנה שבו ישנו צורך בהגנה מרבית. את המערכות המיוצרות ומיובאות בגדלים שונים ניתן להתקין בבתים פרטיים, בדירות, בבניינים משותפים, במשרדים, מוסדות לימוד, באולמות אירועים, ובכל מבנה תעשייה ומבנה שבו ישנה פעילות מכל סוג.

התקנת המערכות מאפשרת ראש שקט בכל הנוגע להתמודדות עם עשן ואש בעת הצורך ודיווח על מקורות סכנה.

כיצד מתקינים מערכות גלאי עשן?

מערכות גלאי עשן מתקינים בעיקר בחללים גדולים כאשר ההתקנה נעשית שכל גלאי מרוחק במרחק של 30 מטרים מהגלאי הסמוך לו. את המערכות מתקינים בדרך כלל על גבי התקרה אך אם אין אפשרות לבצע התקנה על התקרה, נעשית התקנה של הגלאי על הקיר. את הגלאי מתקינים על הקיר במרחק של לפחות 4 סנטימטרים מהתקרה.

חשוב שכאשר מתקינים את הגלאי לא יהיו חוצצים בינו לבין חלל החקר כמו למשל ארונות או מדפים וזאת על מנת שהחיישנים של הגלאי יוכלו לזהות את העשן בצורה טובה. עוד חשוב להתקין גלאי עשן לפי כל התקנים וההוראות של מכון הבטיחות ולפי הוראות של מכבי האש.

מהיכן ניתן לרכוש מערכות גלאי עשן?

מערכות מסוג זה ניתן לרכוש בעיקר מחברות המתמחות בתחום אשר מספקות את כל הציוד הדרוש לגילוי אש ועשן והתמודדות עם דליקה.

מחברות מסוג זה ניתן יהיה גם לשכור את שירותיהם של אנשי המקצוע שיוכלו להגיע למבנה ובכך לבצע התקנת מערכת גילוי עשן בהתאם למבנה ולצרכים שלכם.

אז אם אתם רוצים למגן את המבנה שלכם, זה הזמן לעשות זאת באמצעות חברות לגילוי אש שיכולות לאפשר לכם מקסימום בטחון מעשן ואש.

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49