לראשונה - מדינת ישראל תיתן מענה לנשים עגונות בכל רחבי העולם היהודי, גם אם אינן אזרחיות ישראל

מדינת ישראל תיתן מענה לנשים עגונות בכל רחבי העולם היהודי: הצעת החוק אושרה בקריאה ראשונה את החוק במליאת הכנסת. עליזה לביא: "אמירה מוסרית שתחזק את דמותה של מדינת ישראל בעולם היהודי"

עמי שרון ו07/03/2018

(צילום: Pixabay)

מליאת הכנסת אישרה כעת בקריאה ראשונה הצעת חוק ממשלתית לפיה למדינת ישראל תהיה סמכות לסייע לנשים עגונות בעולם, גם שאינן אזרחיות או תושבות מדינת ישראל.

ההצעה קודמה ביוזמתה של ח"כ עליזה לביא (יש עתיד) בעקבות פנייה מוועידת רבני אירופה, והוכנה בשיתוף עם בתי הדין הרבניים, משרד החוץ ומשרד המשפטים. כיום, נשים יהודיות ברחבי העולם שבעליהן מסרבים לתת להן גט, אינן יכולות לקבל סיוע ממדינת ישראל אם אין להן אזרחות או תושבות. כך, נשים יהודיות רבות ברחבי העולם נותרות בעגינותן, כאשר ידם של רבני הקהילות קצרה מלהושיע במקרה והבעל הסרבן מתעלם מפסיקתו של בית הדין המקומי. ההסדר המוצע יקנה לבתי הדין את הסמכות להטיל סנקציות על גבר מעגן או סרבן גט המגיע לישראל.

אי הסכמה על אחד מסעיפי ההצעה (ביחס לזוגות ישראלים שנישאו בנישואין אזרחיים) הביאה את האופוזיציה להצביע נגד ההצעה. ח"כ לביא מסרה כי תעבוד בשיתוף עם המשרד לשירותי דת ובתי הדין לתיקון הסעיף לקראת הקריאה השנייה והשלישית.

ח"כ עליזה לביא, בירכה על המהלך: "מדובר בצעד דרמטי ובו מדינת ישראל תיתן לראשונה מענה לנשים עגונות בכל העם היהודי. למצוקת העגינות אין גבולות גאוגרפיים, וסובלות ממנה אלפי נשים בעולם היהודי כולו. כמדינת העם היהודי, יש לנו חובה מוסרית לתת מענה לזעקתן של הנשים הללו, בכל מקום בעולם. מברכת את השר אזולאי, משרד המשפטים, משרד החוץ ומערכת בתי הדין על שיתוף הפעולה, שבכוחו לסייע לנשים רבות ויחזק דמותה ואחריותה המוסרית של מדינת ישראל כלפי בנות ובני עמנו. נפעל לתיקון הסעיף הבעייתי בהמשך תהליך החקיקה".

 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49