"היום לפני 40 שנה בחרנו ארבעה שופטים לבית המשפט העליון. היום אנחנו מוסיפים שניים נוספים"

יו"ר הועדה לבחירת שופטים איילת שקד פתחה את ישיבת הוועדה הבוקר עם הוספת שני שופטים נוספים לבית המשפט העליון על מנת למקסם את השירות שבתי המשפט מעניקים לאזרח. שקד: "היום, ז' באדר זהו גם יום פטירתו של משה רבנו שהיה השופט הישראלי הראשון ומי שפיתח את שיטת ערכאות השיפוט".

עמי שרון ו22/02/2018

להלן דברי יו"ר הועדה לבחירת שופטים שרת המשפטים איילת שקד בפתח ישיבת הוועדה הבוקר:

"היום לפני שנה בחרנו ארבעה שופטים לבית המשפט העליון. היום אנחנו מוסיפים שניים נוספים.  בסך הכל הם מהווים 40 אחוז מבית המשפט העליון. כל עשרים וארבעת המועמדים הם מעולים. ואני בטוחה שנבחר את השניים המתאימים ביותר.

היום, ז' אדר, זהו גם יום פטירתו של משה רבנו, שהיה השופט הישראלי הראשון ומי שפיתח את שיטת ערכאות השיפוט.  בעצת יתרו מינה משה שרי אלפים ושרי מאות שיוכלו לתת מענה טוב יותר לעם ישראל, כאשר הוא מנצח על המלאכה. גם כאשר משה הקים את הערכאות השונות את "הדבר הגדול" הביאן לפתחו של הערכאה העליונה - משה רבנו. אין דבר משמח יותר מכך שהיום אנחנו עוסקים במינוי שופטים לכלל הערכאות במדינת ישראל הריבונית.

עצת הזהב שיתרו נתן למשה היתה: "וְאַתָּה תֶחֱזֶה מִכָּל הָעָם אַנְשֵׁי חַיִל יִרְאֵי אֱלֹהִים אַנְשֵׁי אֱמֶת שֹׂנְאֵי בָצַע וְשַׂמְתָּ עֲלֵהֶם שָׂרֵי אֲלָפִים שָׂרֵי מֵאוֹת שָׂרֵי חֲמִשִּׁים וְשָׂרֵי עֲשָׂרֹת". אלו בדיוק הפרמטרים שלפיהם גם אנחנו בוחרים את השופטים.

 נפל בחלקה של הוועדה הנוכחית הזכות להוביל מהלכים גדולים של מינוי למעלה מ 230 שופטים לערכאות השונות.

מלבד שני השופטים שייבחרו לעליון נבחר גם 26 שופטים לבתי המשפט המחוזי והשלום ולבתי הדין לעבודה. ביחד הם ימקסמו את השירות שבתי המשפט מעניקים לאזרח.

אז בהצלחה לנו בבחירה היום".

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49