ההרוג בפיגוע: הרב רזיאל שבח ז"ל. "היה שילוב מיוחד של תלמיד חכם ועובד השם"

האסון הגדול בפיגוע הירי על יד חוות גלעד נגע בכל עם ישראל. מוקירי זכרו של רזיאל מספרים על אדם מיוחד, גומל חסדים ובעל נפש מיוחדת

עידן הראל ו10/01/2018

(צילום: באדיבות המשפחה)

 הרב הראשי לישראל, הגאון רבי דוד לאו שליט"א התייחס לפיגוע ואמר כי: "הלב נקרע לרסיסים אל מול דמותו הייחודית, הלבבית והנדירה של הרב רזיאל שבח הי"ד, שמסר בעצמו נפש להצלת חיים ולהרבצת תורה ושמירה על יהדות בארץ ישראל, אב לילדים רכים ותמימים, שנגדעו חייו על ידי מחבל נתעב שחיפש לרצוח כל יהודי באשר הוא.  הרב רזיאל מצטרף אל כיסא הכבוד יחד עם קדושי וטהורי ישראל לאורך הדורות שמתו על קידוש השם.  העם כולו מחזק את המשפחה ואת הקהילה ברגעים כה קשים, ויהי רצון שיאמר הקב"ה לצרותינו די".
הרב רזיאל שבח הי"ד למד ולימד בשנים האחרונות בישיבת 'רועה ישראל' ביישוב יצהר, ובמהלכן עבר את מבחני ההסמכה לרבנות לצד הכשרה כשוחט וכמוהל.

"הרב רזיאל היה שילוב מיוחד של תלמיד חכם ועובד השם, שלמד תורה בהתמדה מתוך חיות ושמחה, והאיר פנים לכל הסובבים אותו", מספר חברו יהושע גלברד, מנהל ישיבת 'רועה ישראל'. "בתקופת המבחנים לרבנות הוא נשאר לישון בישיבה במשך כל השבוע ולמד בהתמדה עד השעות הקטנות של הלילה. לצד לימוד התורה הוא היה חבר טוב ואיש מעשה שבאופן טבעי הלך להתנדב בהצלת חיים במסגרת מד"א וגם התנדב בחברא קדישא. האבידה הזו בלתי נתפסת".

ראש מועצת יש"ע חננאל דורני אמר בישיבת התושבים של היישוב חוות גלעד:"אנו דורשים תגובה הולמת, המחבלים ושולחיהם מבקשים להחליש אותנו, אך אנחנו רק נתגבר ונצמח גם מתוך השבר הזה.
אני קורא לראש הממשלה ולשר הביטחון לנקוט בתגובה ציונית הולמת ולהורות על הסדרת היישוב חוות גלעד שבשומרון ולאפשר בניה של מאות יחידות דיור במקום. הסדרת היישוב תוכיח לכל מי שמנסה להחליש אותנו כי ארץ ישראל שייכת לעם ישראל ואנו מעמיקים את אחיזתנו בארץ".

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49