ממכללת תלפיות לבית המשפט העליון

איך משתלב עולם החינוך עם עולם המשפט? דרך שמלת הכלה. מעין שרעבי, בוגרת המסלול לאמנות במכללת תלפיות, זכתה לאחרונה להציג דווקא בהיכל הצדק, קרי בבית המשפט העליון, עבודה שנעשתה במסגרת פרויקט הגמר שלה במכללה.

עידן הראל ו03/01/2018

 בעבודתה, מעין תופרת שמלת כלה מנייר גרוס של מסמכי הגירושים שלה, נייר שבדרך כלל מושלך לפח או למחזור. חווית הגירושים מוצגת  בממד הביורוקרטי שלה - בנייר שהיא מייצרת. הנייר עובר תהליכים פואטיים עכשוויים: מחזור, עיבוד מחודש, והחזרה למקור שלו: ממסמכים - בחזרה לנייר. זו מעין התפכחות מהאידיליה המשווקת עם מושג "שמלת הכלה" יחד עם תחושת התחדשות שהיא גם דלת ליצירת "אני חדש".

 היצירה נעשתה במסגרת עבודות של הסטודנטיות במסלול לאמנות בנושא התמודדות אמנותית עם אובדן בהקשר הדתי-אמוני שאותה אצרו אורלי עזרן וטל יזרעאל. הצגת העבודות בבית המשפט העליון התקיימה במסגרת התערוכה "תו תקן - משפט באמנות", אותה אוצרת ד"ר אורנה יאיר.

 ד''ר מתי פישר ראש המסלול לאמנות במכללה המכשיר מורים להוראת מקצועות האמנות החזותית בבתי הספר היסודיים והעל יסודיים אמר: ''עבודתה של מעין מהווה גאווה לכולנו הן בשל הביטוי האמנותי היצירתי של ההתמודדות עם משבר סיום הנישואין והן בשל הישגיה האמנותיים של מעין''.

 ראש המכללה, בנימין בהגון הוסיף: ''הצלחתה של מעין להביא את השקפת העולם האמנותית אותה ינקה בבית מכללת תלפיות אל בימת בית המשפט העליון מהווה שלב נוסף בהצלחתו של המסלול לאמנות במכללת תלפיות לחינוך להשפיע על עולמנו כפי שאנו מחנכים במכללה''.

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49