כינוס הגבאים וראשי הקהילות הארצי דן באחריות החברתית גם כלפי המבוגרים והמוגבלים

את כנס הגבאים וראשי הקהילות השנתי פתח יו"ר 'איחוד בתי הכנסת' אליעזר שפר ובדבריו התייחס ואמר כי לאור תופעת הזדקנות הקהילות במדינה נדרשים הגבאים להתאים את בית הכנסת לנגישות על מנת לאפשר לוותיקי ומקימי הקהילות להמשיך ולהגיע אל בתי הכנסת. "גופיים רבים משקיעים הון על מנת להנגיש את מבניהם גם בתי הכנסת צריכים להתחיל לפעול בנושא" עוד אמר אליעזר שפר "שמח לראות יותר ויותר גבאים שמגיעים משנה לשנה על מנת להתחזק ולהגדיל תורה בבתי הכנסת".

עידן הראל ו26/12/2017

(צילום: באדיבות: יוני רייף)

המושב הראשון התייחס ל'חוק מעמד בתי הכנסת' שמקדמים חברי 'איחוד בתי הכנסת'. עו"ד בן ציון שפר: מתוך למעלה מ10,000 בתי כנסיות בישראל רק 283 בתי כנסיות רשומים כעמותות, ראשי קהילות לא רוצים כיום להירשם כעמותות -זה מסורבל ומקשה על התנהלות הקהילה" עו"ד שפר הסביר כי 'חוק מעמד בתי הכנסת' בה להסדיר את ניהול בית הכנסת בכדי שיקל על הגבאים שרובם עושים את עבודתם בהתנדבות מלאה.

הרב מנחם פרל - ראש מכון צומת שהשתתף במושב על כניסת הטכנולוגיה אל בתי הכנסת: דיבר על המיקרופון השנוי במחלוקת שניתן להשתמש בו בשבת אמר כי אין בעיה הלכתית בשימוש במיקרופון וקיימת רק בעיה של מראית עין "גם המתנגדים הגדולים מתנגדים משום מראית עין וזלזול ברוח השבת".

בסיום האירוע התקיים טקס הענקת 'עיטורי יקירים' לגבאים מצטיינים. בין מקבלי הפרס השנה: שלמה זהר בן 93 גבאי בית הכנסת המרכזי בקרית חיים מאז הקמת בית הכנסת לפני 40 שנה ועד היום.  רחל פריקר שהקימה את המניין בקיבוץ החילוני בארי שבעוטף עזה ומנהלת את בית הכנסת עד היום. ואדיר יונה שנלחם על מנת להקים בית כנסת בקיבוץ בית קמה.

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49