רבני צהר ותנועת אמונה בקורס חדש להכשרת משגיחות כשרות

יו''ר אמונה, ליאורה מינקה:''התכנית הינה פורצת דרך אבל אינה פורצת את גדרי ההלכה''.

עידן הראל ו21/11/2017

קורס הכשרת משגיחות כשרות (צילום: קורס הכשרת משגיחות כשרות)

ארגון רבני צהר בשיתוף תנועת אמונה יפתחו בקרוב קורס להכשרת משגיחות כשרות. הקורס אומרים בשני הארגונים יהיה מסובסד ויתקיים במתכונת של שבעה מפגשים שבועיים ומרוכזים. 

הקורס יכלול למעשה שני שלבים, השלב הראשון יהיה בסיסי להכשרת הלומדות, ובשלב השני הנרשמות יוכשרו  לעומק. התוכן בקורס יכלול הכשרת בשר, חרקים במזון, טכנולוגיה של מוצרי מזון ועוד.  

הרב דוד סתיו יושב ראש ארגון רבני צהר אומרי כי: "אנחנו בארגון רבני צהר מאמינים שחיוני לשלב במערכת הכשרות גם נשים היכולות לעשות את תפקידי ההשגחה בצורה מצויינת. אנחנו יודעים על ארגונים נוספים שרוצים לחבור אלינו. כעת אפשר לומר שאנחנו בשלבים מתקדמים בבדיקת ההיתכנות להקמת מערך כשרות של הארגון" 

יושבת ראש תנועת אמונה, ליאורה מינקה, מדגישה כי אין מדובר בהתרסה, אלא בצורך ממשי. "אין טבעי יותר משילוב נשים במערך השגחת הכשרות, ומתמיה שלא נעשה כן עד היום. אמונה ערכה את הקורס הראשון לנשים כבר לפני 4 שנים, ולצערה נאלצה להיעזר גם בבג"צ, רק משום שגורמים ברבנות הראשית לא נכונים להתאים עצמם למציאות ולא השכילו להתחדש ולהתקדש. מדובר על תכנית לימודים מקצועית, שאולי פורצת דרך, אך בשום אופן לא פורצת גדרי הלכה".

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49