עורך דין עבודה לשמירה על זכויות חיילים במילואים

אין ספק כי חיילי מילואים מהווים את אחד הנכסים החשובים ביותר של צה"ל. מדובר על אנשים בוגרים, מנוסים אשר מכירים את התפקיד שלהם ויודעים לבצע אותו על הצד הטוב ביותר. אך לא מעט חיילי מילואים לא זוכים לקבל את כל הזכויות שלהם במקום העבודה, היות ולא מעט חברות, מפעלים ובעלי עסק בוחרים להתעלם מהשרות המדהים שאנשים אלו מספקים למדינה.

עידן הראל ו14/11/2017

כתוצאה מכך, חיילי מילואים רבים נאלצים לצאת למילואים תוך כדי חשש מתמיד למקום העבודה שלהם ולביטחון הכלכלי שלהם ושל בני משפחתם. מעסיקים רבים בחרו לפטר חיילי מילואים, היות ואלו מפסידים לא מעט ימי עבודה, דבר שפוגע ברווחיות של העסק. כתוצאה מכך, חוקק חוק המילואים אשר קובע כי מילואימניקים יזכו לקבל תגמול מיוחד על עצם השירות שלהם במילואים, מעבר לפיצוי שהם מקבלים מביטוח לאומי בגין אובדן ימי עבודה. עם זאת, עדיין לא מעט חיילי מילואים זקוקים לשירותיו של עורך דין עבודה, כדי לשמור על הזכויות שלהם במקום העבודה.

עורך דין עבודה - הדרך הבטוחה לשמור על הזכויות שלכם

לפי אתר Lawlaw, כאמור, לא מעט חיילי מילואים נפגעים בשל שירות המילואים שהם מבצעים. לכן, מעבר לפיצויים ולתגמולים השונים שצה"ל מעניק להם, יש צורך באדם מקצועי ומיומן על מנת לשמור על הזכויות שלהם במקום העבודה. לפי חוק חיילים משוחררים, אסור בשום אופן לפטר מילואימניק בגין ההיעדרויות התכופות שלו מהעבודה, לצורכי מילואים. מעבר לכך, החוק קובע כי אסור למנוע קידום מקצועי, לפגוע בהטבות שונות שהעובד זכאי להן או בתשלומי הפרישה שלו, בגלל היעדרויות הקשורות לשירות שלו במילואים. מעסיק אשר עובר על החוק, מחויב לשלם לעובד פיצויים אשר גבוהים פי 5 משכרו החודשי. לכן כל מי שמרגיש שהמעסיק מפלה אותו לרעה או שזכויותיו אינן נשמרות במקום העבודה, בשל שירות המילואים שהוא עושה, כדאי לו להתייעץ עם עורך דין המתמחה בתחום.

לסיכום, עורך דין עבודה יכול לדאוג לכל מילואימניק אשר מרגיש כי זכויותיו במקום העבודה נפגעו, כתוצאה מהיעדרויות תכופות לצורך שירות במילואים. יש צורך לבחור בעו"ד מנוסה ומקצועי, אשר מתמחה בתחום ויש לו ניסיון של שנים.

 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49