מה אתם צריכים לדעת על דליפת שתן

חלק מההבנה של דליפות משלפוחית השתן היא לדעת מה קורה לשתן בין הזמן שבו אנחנו שותים לבין הזמן שהוא עוזב את הגוף. הנה הסבר קל להבנה על תהליך זה, יחד עם מספר עובדות מפתח שכדאי לדעת על איך הגוף שלנו פועל.

עידן הראל ו31/10/2017

Pixabay

אתם מכירים את ההרגשה יותר מדי טוב: יש לכם דחף פתאומי ללכת לשירותים וצריך למצוא כאלה במהרה. אתם כנראה לא חושבים על מה הוביל אתכם לנקודה הזאת, אלא על כמה מהר אתם יכולים להגיע לשירותים. בעוד ההבנה של הדרך בה הנוזל עובר בגוף לא תהפוך את הטיולים לשירותים לפחות תכופים, המידע יכול לעזור לכם להבין את התהליך והפתרונות בתחום בריחת השתן ולראות מדוע הוא חיובי לבריאות ולרווחה הכלליים שלכם.

המסע

רוב האנשים נוטים לחשוב על הביקורים בשירותים כעל אי נוחות. אבל תהליך זה מאפשר לגוף להיפטר מתוצרי פסולת ולשמור על האיזון הנכון של המים והכימיקלים בגוף, איזון שחשוב לתפקוד תקין של כלל המערכות.

ככה זה עובד:

כאשר אתם שותים משקה, הדבר הראשון שהגוף שלכם עושה הוא לספוג את כל הויטמינים, המינרלים וחומרים מזינים אחרים. הנוזל הנוסף שאתם לא צריכים מומר על ידי הגוף לסוג של פסולת. לאחר מכן, מוצר הפסולת מסונן והופך לשתן, אשר מועבר לשלפוחית השתן בכמויות קטנות כל 10 עד 15 שניות. בממוצע, שלפוחית השתן יכולה להכיל עד שתי כוסות של שתן כשעתיים-חמש שעות. כאשר שלפוחית השתן מלאה, היא שולחת איתות למוח כי עליה להתרוקן. כאשר המוח מקבל הודעה זו, ניתן להגיב על ידי החזקת הנוזלים למשך זמן רב יותר, או על ידי מציאת שירותים ושחרור השתן. במהלך יום טיפוסי, רוב המבוגרים הבריאים נותנים 1.8-2 ליטר שתן ביממה. בעוד התהליך של הליכה לשירותים מתי שמרגישים צורך אולי נשמע פשוט מספיק, ההערכה היא כי כמעט כחצי מכל הנשים חוות לעיתים בעיה בהחזקת השתן עד שיגיעו לשירותים.

לא כל הנוזלים שווים

הזמן שעובר בין הרגע בו אתם שותים ועד הרגע בו אתם צריכים ללכת לשירותים יכול להיות כחצי שעה, אבל גורמים רבים משפיעים על פרק הזמן הזה. מה בדיוק, ולמה רק כמה, אתם אוכלים ושותים יכול בהחלט לעשות את ההבדל. דברים כמו קפאין, ניקוטין, אלכוהול ואפילו מיצים עם חומציות גבוהה (כמו מיץ תפוזים) יכולים לגרות את השלפוחית ולגרום למתן שתן בתדירות גבוהה יותר. משקאות אלה יכולים לתרום גם לדליפות המרגיזות.

מה ניתן לעשות

אם אתם מוצאים את עצמכם צריכים ללכת לשירותים בתדירות מוגברת ו/או מתקשים להחזיק את השתן, מומחים מציעים להפחית ואפילו להוציא לגמרי דברים אלה מהתפריט. ייתכן שתרצו גם לדון עם הרופא על מגוון רחב של אסטרטגיות התמודדות קלות ויעילות שזמינות היום, כולל אבל לא רק תרגילי קיגל ורפידות, חיתולים סופגים למבוגרים ומוצרי ספיגה אחרים למבוגרים.

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49