ינון בן מנחם: כך מתבצע טיפול באמצעות צחוק

מתח, דיכאון, חרדה, לחץ. את כל אלה אנחנו מכירים מצוין. מצד שני, שיטות טיפול באמצעות צחוק אותן מעביר ינון בן מנחם, עוזרות לנו לשכוח מהצרות ולהתחיל לחייך יותר.

עידן הראל ו01/08/2017

(צילום: pixbay)

יש לנו שפע של סיבות להיות במתח, לדאוג או להיכנע לדיכאון. בנושא הזה אין סיבה לדאוג, אם נרצה להילחץ, נצליח לעשות את זה בקלות. נדמה שמה שמאתגר אותנו הרבה יותר הוא הצחוק. כלומר, נורא בא לנו לצחוק אבל קשה להצחיק אותנו ואם לא נמצא סרט מצחיק במיוחד או מערכון מוצלח של "ארץ נהדרת" זה כנראה לא יקרה לנו. אולי תופתעו לדעת אבל הפתרון הטוב ביותר לבעיה הזו היא הבעיה עצמה. כלומר, טיפול באמצעות צחוק הוא הכלי המשמעותי ביותר שיעזור לנו ללמוד לצחוק הרבה יותר, גם כשאנחנו לא מרגישים שיש לנו סיבה לעשות את זה. טיפול באמצעות צחוק הוא אולי הטיפול היעיל ביותר, בעיקר אם נשווה אותו לטיפולים קלאסיים. למשל, כשאתם שוכבים על ספת הפסיכולוג ומספרים את סיפור החיים שלכם עם ערימת טישיו בידכם, אתם בוודאי לא מצליחים להתגבר על האתגר, אלא רק לחיות אותו מחדש. טיפול באמצעות צחוק נשמע לפתע הרבה יותר מהנה, לא?

טיפול באמצעות צחוק - לגוף ולנפש

אנחנו כבר יודעים שהגוף והנפש קשורים ביניהם באופן הדוק, והאחד משפיע על השני. אנחנו גם יודעים שהצחוק עושה טוב לנפש. אילו הייתה זו חידה במבחן הפסיכומטרי הייתם יכולים לשער לאן זה הולך ולחבר את הנקודות בקלות: הצחוק טוב גם לגוף. במילים אחרות, טיפול באמצעות צחוק מספק לנו את ההזדמנות לטפל בכאבים הפיזיים והרגשיים, להתמודד עם בעיות ומחלות ולשרוד גם מצבים מאתגרים במיוחד עם פעולה בסיסית שפעם ידענו לעשות בעצמנו. כשהיינו ילדים והפלת מגדל הלגו נתפסה בעינינו כאחד מרגעי השיא של הקומדיה המודרנית. ינון בן מנחם, עם שנות ניסיון והתנדבות במהלכן התנדב גם כליצן רפואי, הוא ללא ספק גורם מקצועי ומנוסה שיודע איך להציע טיפול באמצעות צחוק, לעשות את זה נכון ולגרום לכל אדם בקהל להגיב בצחוק גדול שישפיע על כל המערכות האחרות בגוף. וזו בהחלט לא קלישאה, נסו בעצמכם.

התרופה הפשוטה ביותר ללא הגבלת גיל

טיפול באמצעות צחוק הוא, בפשטות, תרופה מצוינת. אין זה משנה אם מדובר בילדים שמתמודדים עם מצבים קשים או מאושפזים בבתי החולים, או אם מדובר באנשים מבוגרים שחוו דבר או שניים ומתקשים לתפקד כשהכאב שולט והדיכאון מנצח. הצחוק עובד. תמיד. אם תחשבו לרגע על סדרות וסרטי קומדיה תגלו שהם פועלים על אותו עיקרון, פחות או יותר. במרבית המקרים מוצגות בפנינו סיטואציות שכולנו מכירים מהשגרה, אבל בדרך אחרת, קלילה ומצחיקה יותר. בלי לשים לב אנחנו בעצם צוחקים על עצמנו, או על המצב שאנחנו מכירים. טיפול באמצעות צחוק מאפשר לנו להשיג את המטרה הזו בדרך טובה עוד יותר, וכך אנחנו לומדים שאם רק נצליח לצחוק יותר ונהיה קשוחים פחות, טיפול באמצעות צחוק בכלל וע"י ינון בן מנחם בפרט, יעבוד היטב והעולם ייראה לפתע הרבה פחות אפור.

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

  1. ינון בן מנחם - אתה צריך להיות סטנדאפיסט
    (09/08/2017)
    ליצנות רפואית זו מצווה גדולה, אבל לדעתי אתה כשרון מבוזבז. יצא לי לראות אותך במספר אירועים כליצן, אתה פשוט קורע מצחוק!

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49