יו''ר הכנסת יואל יולי אדלשטיין קבע בלשכתו מזוזה מיוחדת מאבני בנימין

ו''ר הכנסת יואל יולי אדלשטיין  קבע מזוזה מיוחדת בלשכתו בכנסת ישראל בהשתתפות ראשי רשויות מיהודה ושומרון וראשי מועצת יש''ע. המזוזה, שהוכנה על ידי האמן אסף קידרון מאיתמר, יוצרה מאבן אחת שנלקטה עבור יו''ר הכנסת מאזור בנימין.

עמי שרון ו25/07/2017

(צילום: מאיר אליפור)

את המזוזה העניקה מועצת יש''ע לאדלשטיין ביום לציון יובל למלחמת ששת הימים ולחידוש ההתיישבות ביהודה, שומרון ובקעת הירדן בכנסת ישראל שהתקיים בחודש שעבר. בסיום הטקס, העניקו ראשי מועצת יש''ע ליו"ר הכנסת ולעובדי הלשכה תמונה מיוחדת מנופי גוש עציון כאות הערכה על העזרה הרבה בציון שנת היובל בכנסת.

האמן אסף קידרון שיצר את המזוזה: "מדובר באבן מנחלת שבט בנימין, אבן שצורתה כצורת ארץ ישראל. כולנו יודעים כמה כיסופים היו לך לארץ ישראל ואנחנו יודעים כמה רצית להגיע לכאן. אנחנו רואים בך מי שמביא אור לאולם כולו והמזוזה הזו תזכיר לך את הארץ אליה ציפית".

ראש עיריית ביתר עילית מאיר רובינשטיין בירך בשם מועצת יש''ע: "אנחנו צריכים לזכור שהיו אנשים בדור הזה שמסרו את הנפש עבור הארץ, עבור ירושלים ואנו שמחים שזכינו לראות בדור הזה גם את התקומה. ידידנו יו"ר הכנסת זכה להרגיש גם את הכאב וגם את התקומה והגיע להיות יו"ר הכנסת. זו זכות שמזוזה זו תעמוד בכניסה ללשכת יו"ר כנסת ישראל".

יו''ר הכנסת יואל יולי אדלשטיין: "אני חושב שאין מתאים מן המזוזה הזו לעמוד כאן על הדלת. מזוזה מאבן מבנימין היא סמל של ארץ ישראל. זה בניין פוליטי ותמיד מחפשים פה מחלוקות, אז כדאי להזכיר שאבותינו שהיו פה לא הכירו שום קו ירוק. השומרון, יהודה, בנימין וגוש עציון - זו ארץ ישראל האמיתית שתתקיים לדורי דורות. אחרי אלפיים שנות היעדר ריבונות זה המקום של האבן הזו - בלשכת יו''ר הכנסת".

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49