ראש אכ"א: "לא צריך לספור כיפות. בצהל מאוד גאים בבני הציונות הדתית''

ראש אכ"א האלוף מוטי אלמוז התארח בוועידת מקור ראשון לכלכלה חברה וחדשנות. במהלך הוועידה אמר האלוף אלמוז כי בצהל לא בודקים את הראשים של החיילים "אני לא חושב שצריך לספור כיפות. אין בעיה שהפיקוד הבכיר בצהל חובש כיפה. בצהל מאוד גאים בבני הציונות הדתית".

עמי שרון ו06/07/2017

(צילום: אבישג שאר ישוב)

אלמוז אמר גם כי הוא שומע חדשות לבקרים על האחוזים של בני הציונות הדתית בצה"ל "אני אחראי על המספרים בצה"ל, אין לי נתון או אחוזים מי דתי ומי לא, אנו לא סופרים. לא יודעים מה יש בראש עם הוא חשוף או שיש לו כיפה.

בהתייחס לקידום נשים בצהל אמר האלוף אלמוז כי "ישנם אנשים שמעוניינים לקדם אג'נדה, אנו לא ניתן לקדם אג'נדה בצבא. אנו רוצים להשאיר את הצבא רחוק מכל מתח פוליטי או עניינים פוליטים, יש כאן המון אג'נדות שרוצות להכנס ואנחנו הודפים אותן"

אלמוז הוסיף ואמר כי "נשים תמיד היו בקווי הלוחמה והמגע של ישראל, הרבה שנים. צהל לא החליף ערכים במהלך השנים, הכל נשאר אותו דבר. ויש נשים שרוצות לעשות שירות משמעותי בצהל ואנו ערים למגמה הזו, האג'נדה היחידה שיש לנו היא לנצח במלחמה הבאה"

האלוף אלמוז התייחס גם לסיפור הנשים בשריון "מדובר בניסוי שאנו עוד לא יודעים עליו כלום, לצבא מותר לקחת החלטות הוא עדיין לא הכניס אישה לאף תא, אנחנו לא ננהל את הדיונים האלו בפומבי. יש כאן עיניינים פיזיוליוגים, רגישויות, יש כאלה שדרך כל מיני אמירות חושבים שהם יגרמו לי לשנות את החלטות, זה לא משפיע עלינו"

האלוף אלמוז אמר גם כי בשנת 2025 צהל ייראה צעיר יותר "אנחנו נראה משרתי קבע צעירים יותר בשנת 2025"

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49