הרב שרלו:''רבנים אינם יכולים לומר שחד-מיניים הם מחוץ לתחומי העזרה''

יום עיון שיזמה תנועת אמונה עסק ביחס של המשפחה והקהילה הדתית כלפי בנות ובנים ש"יצאו מן הארון".

עמי שרון ו03/07/2017

(צילום: דוברות תנועת אמונה)

"רבנים אינם רשאים להתעלם ולמשוך את ידם מטיפול וסיוע לכל אזרח, הנתון בקונפליקט או במצוקה אישית. אשר על כן, אינם יכולים לומר שחד-מיניים הם מחוץ לתחומי העזרה. אדרבה, ההקשבה והאמונה ברגשותיו ובתחושותיו של כל אדם, שפונה לקבל ייעוץ וסעד, הם חלק חיוני בערכת העזרה הראשונה. גם הרב וגם המטופל צריכים ויכולים ליצור שפה משותפת" דברי הרב יובל שרלו, ראש ישיבת "אורות שאול", ביום עיון מיוחד מטעם מכון "באר-אמונה" בירושלים.

הרב שרלו פתח את יום העיון, שנטלו בו חלק כמאה אנשי טיפול ובעלי מקצועות מתחום הסוציולוגיה במגזר הדתי. יום העיון עסק בשאלות רגישות, אמוניות וטיפוליות, ביחס של המשפחה והקהילה הדתית כלפי בנות ובנים ש"יצאו מן הארון".

הפסיכולוגית תמי סמט, מנהלת מכון "באר-אמונה" ויוזמת המפגש המקצועי, המסקרן והחשוב, הדגישה כי מדובר באחריות גדולה של הורים, של רבנים ומורים ושל יישובים, שמתמודדים עם אין ספור שאלות וסוגיות אנושיות, מבלי יכולת ורצון להודות שאלה אכן קיימות וזקוקות לשיח מדויק ולמענה מקצועי.

המרצים ונושאי הדיון נבחרו בקפידה. כל אחד מהם חשף פן אחר של אותו נושא, שעד לא מכבר נחשב לטאבו; הפסיכותרפיסט אריאל כהן-ארקין, המטפלת המינית אריאלה פרי והעו"סית, מנחת קבוצות הורים דתיים לילדים בני הקהילה הלהט"בית, אורית גרוסמן. כל אחת ואחד מהם שיתף מניסיונו, והדגיש כי התייחסות המטפלים חייבת להיות נקייה מאג'נדה ומשיפוטיות מוקדמת.

יו"ר אמונה, ליאורה מינקה, בירכה על הפתיחות ועל הרגישות המקצועית של המשתתפים. "תפקידנו, כתנועה רלוונטית, להציף נושאים ולהתמודד עמם באומץ ובכובד ראש. התעלמות והתחמקות - לא רק שאינן מועילות, הן מזיקות. אי אפשר לטמון ראש בחול בסוגיות שכבר מזמן אינן תיאורטיות, אלא ממש נמצאות כאן ועכשיו, בתוכנו. בעבר, אסור היה גם לדבר על גירושין במגזר הדתי, ועל עוד סוגיות שהתחילו לטפל בהן באיחור, בגלל חשש מעין הרע. תודעה והיערכות מקצועית נכונה הן ערובה לחוסנה של מערכת אנושית וחברתית".

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49