מסע צבעוני למרוקו: טיול מאורגן לשומרי מסורת

מרוקו - מדינה עשירה בתרבות ססגונית, במסורות עתיקות שנשמרות עד היום, בערים עמוסות אטרקציות ונופים ובטבע גולמי שמשלב בין מדבריות אפריקאיות ובין שמורות טבע שמזכירות נופים קצת יותר אטלנטיים. עבור תיירים מכל רחבי העולם, מרוקו היא גם ארץ עמוסה בהזדמנויות קולינריות, במלונות שעושים כבוד לתייר מצד אחד ומצד שני לאדריכלות ולתרבות המרוקאית, עם חוויות אירוח אותנטיות אך מפנקות.

עמי שרון ו22/05/2017

מרקש.מרוקו (צילום: PIXABAY)

עבור תיירים שומרי מסורת, יעד כמו מרוקו מעורר לא מעט שאלות ואתגרים. כיצד ניתן לשמור על כשרות בארץ שהיא רובה מוסלמית או נוצרית? כיצד ניתן לקיים את מצוות השבת במקום שבו מרבית התיירים אינם מכירים את המצוות והמקומיים זוכים לתנופה תיירותית דווקא בסוף השבוע?

טיול מאורגן לשומרי מסורת למרוקו ומותאם לסדר היום ומנהגי הכשרות, להלכות כמו גם טיולים אחרים מאותו הסוג, מאפשרים גם לציבור זה להנות ממקומות רבים ברחבי העולם ולהסיר דאגה הלכתית שעלולה מפעם לפעם להגביל את קהל שומרי המסורת תחת תנאים מסוימים שלא מאפשרים מיצוי אמיתי של חווית הטיול בחו"ל. ספציפית במסלול שנציג בכתבה, הטיול המאורגן מאפשר להכיר, לפגוש וללמוד על הארץ המדהימה הזו. במאמר זה אספנו את כל התשובות לטיול מרהיב במרוקו עבור קהל שומרי המסורת, עם אפשרות לסביבה מתאימה, דאגה לכל הצרכים הייחודיים של הקבוצה כקבוצה שומרת מסורת, ביחד עם טיול באחת הארצות האותנטיות, המרהיבות, הצבעוניות, הנעימות והמסקרנות על הגלובוס. לפניכם - מסלול טיול ייחודי של 12 ימים במרוקו, במיוחד לקהל שומרי המסורת.

12 ימים במרוקו - חגיגה של ניחוחות, טעמים וחוויות בלתי נשכחות

הטיול למרוקו לוקח את המשתתפים לערים הגדולות והמוכרות, ביניהן רבאט, קזבלנקה, פס, מקנס ומרקש. כל אחת מהערים הללו מתגלה כקסומה בזכות עצמה ולכל אחת מהן יש סיפור משלה. ברבאט בירת המדינה מתגלים סגנונות בנייה מיוחדים, השלבים בין הבנייה המוסלמית לבנייה אירופאית ומונומנטים לזכרם של מלכי מרוקו.

במקנס, שנקראת גם "ורסאי של מרוקו", מתגלה רובע יהודי שסביבו שזורים מסורות וסיפורים, אורוות עתיקות ששימשו את המלך ומאוזוליאום בו קבור מלך מרוקו. פס, אחת הערים היפות והצבעוניות ביותר במדינה, מציגה לנו את ארמון המלך, העיר העתיקה והתצפית המרהיבה מהמגדל הצפוני על כל חלקי העיר.

במרקש, אחת הערים המרתקות בעולם, מתגלה קהילה יהודית תוססת, ביקור בכיכר הגדולה והעמוסה אטרקציות והרבה תרבות מרוקאית קלאסית. קזבלנקה, ששמה נשזר בסיפורי היהודים שעלו לישראל, נפרשת תרבות עשירה שמתחילה בשוק המיתולוגי והעמוס של העיר וממשיכה בבית הכנסת העתיק.

טבע גולמי שמשתנה מאזור לאזור

לצד הביקור בערים הגדולות, הטיול למרוקו מאפשר מפגש עם אזורים כפריים ואזורי טבע במדינה. עמק האוריקה שנפרש לאורך הנהר הנושא את אותו השם, מגלה לנו רכסי הרים, הרי האטלס, עם פסגות השלג שכאילו נדמה שהיו אמורות להופיע בטיול אחר, לאירופה הקרה. באזור מדבר סהרה מתגלה נוף אחר, חם, לוהט ומדברי. המשחק בין שני הקצוות שמציעה המדינה הופך את הטיול למרתק וסוחף. בכל יום מתגלה פלא חדש.

האטרקציות הייחודיות לטיול

בטיול 12 ימים לשומרי מסורת במרוקו, ניחשף לטבע עוצר נשימה, נבקר באתרים בעלי ארכיטקטורה קלאסית יוצאת דופן, ונחווה את מרוקו הקלאסית לצד מרוקו המודרנית של המאה ה - 21. הנה כמה מהאטרקציות המשובצות במהלך הטיול:

•·       לאורך כל הטיול, נבקר במבנים ייחודיים וגנים עוצרי נשימה. למשל, כבר ביום הראשון לטיול נבקר ברחבת ארמון המלך והגנים המרהיבים המקיפים אותה

•·       מקנס היא העיר המכונה "ורסאי של מרוקו", בשל הניחוחות האירופאיים, שיטת הבנייה והמבנים הקלאסיים שהשתמרו מתקופות עבר

•·       ביום הרביעי נצא לטיול באזור המכונה "שווייצריה הקטנה" של מרוקו, איזור בו כפרים קטנים של תושבים מקומיים, שמורת טבע של עצי ארז גבוהי צמרת, ורכס הרי האטלס.

•·       ביום החמישי, נהנה מטיול ג'יפים אל מדבר הסהרה. נצא מוקדם, על מנת שנוכל לצפות בזריחה מעל הרי המדבר - זריחה שאין שניה לה ועוד

לשמור כשרות - גם בארץ רחוקה כמו מרוקו

הטיול המיוחד לשומרי מסורת מאפשר להקפיד על כל הלכות הדת, מבלי לוותר על המראות, הקולות, הטעמים והצלילים שמרוקו מציעה.

במסלול הטיול המתוכנן לקבוצה של טיילים שומרי מסורת, שילבנו את כל השירותים הנדרשים עבור טיול מושלם, החל ממסעדות כשרות וארוחות בקהילה היהודית דרך מלונות כשרים הנבחרים בקפידה על ידי חברות הנסיעות פה בארץ ועד לעצירות בשעות התפילה ומנוחה בשבת.

הטיול מאפשר למשפחות, לזוגות ולמטיילים בודדים שרוצים לחוות יעד מסתורי כמו מרוקו, לנסוע עם שקט נפשי ולהנות מכל רגע.

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49