סלקציה ביו״ש: בניית אתר איסוף הפסולת ראמון הוקפא כי הגרמנים מסרבים שישרת יהודים

הישג לירוק עכשיו בעתירה נגד אתר הפסולת ראמון - המדינה הודיעה כי התכנית מוקפאת. זאת לאחר שהגרמנים שכבר החלו במימון הפרוייקט סירבו כי ישרת גם את האוכלוסיה היהודית.

עמי שרון ו18/05/2017

(צילום: עמיעד טאוב)

בתחילת הדיון בעתירת ארגון ״ירוק עכשיו״ נגד בניית אתר הטמנת הפסולת בראמון, הודיעה המדינה כי תכנית הבניה מוקפאת לאחר שהגרמנים שכבר החלו במימון הפרוייקט סירבו כי ישרת גם את האוכלוסיה היהודית.

כזכור ארגון ירוק עכשיו עתר כנגד הקמת המטמנה המדוברת אשר תוכננה לקום ליד רימונים על גבול שמורת נחל מכוך ואשר תגרום לפגיעה אנושה בערכי הטבע במקום.

מיקום אתר הפסולת עורר התנגדות עזה כנגד הקמת האתר גם בקרב התושבים הערבים שעתירתם צורפה לעתירת ירוק עכשיו.

כעת כאמור הודיעה המדינה היום בבגצ כי התוכנית תוקפא וכי נבדקת אופציה להקים במקום שני אתרים אחד לערבים ואחד ליהודים במימון המדינה. עד אז המצב המוקפא נשאר כפי שהוא, בהתאם לצו שהוצא לאחר שכוחות פלסטינים חמושים נכנסו לשטח בניגוד להבטחת המדינה.

נציג המדינה עו״ד אבישי קראוס אמר בבגצ כי ״הדרג המדיני הבכיר ביותר נדרש לעניין, ולאחר בחינה זו נמסר מטעם רה"מ ושהב"ט שבנסיבות אלה נתאפשר קידום יישום התכנית במסגרת סמכויות הנתונות לרשויות המדינה כל עוד האס"פ יתן מענה לצרכים הסביבתיים של כל תושבי האזור הרלוונטי״

עוד הוסיף הנציג ואמר כי ״במסגרת הבחינות המתקיימות יישקל בין היתר גם הצורך בתיקון התכנית שינויה התאמתה או ביטולה״.

עו״ד תומר ישראל מירוק עכשיו בירך ואמר: אנו שמחים על הודעת המדינה וסבורים כי הודעה זו מחזקת את האינטרס הסביבתי ומונעת מגורמים מממנים מחוץ לישראל, להכתיב את המציאות בשטח. עמדת המדינה והשר להגנת הסביבה תומכת בטענת ירוק עכשיו כי אתר פסולת לערבים בלבד הוא אפליה.

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49