חברת התעופה הבין לאומית אליטליה סגרה את שעריה האוויריים – פספורט קארד פיצתה את הנוסעים

מה קרה עם פשיטת הרגל של אל-איטליה, ומדוע לקוחות פספורט-כארד הרוויחו? על כך ועוד - במאמר שלפניכם.

עמי שרון ו14/05/2017

(צילום: עמיעד טאוב)

קריסתה של חברת אליטליה, שהייתה חברת התעופה המובילה בארץ המגף, לוותה בתהליך ארוך שכלל שיבושים בטיסות, בעיות בכוח אדם ואינספור ידיעות חדשותיות על שירותיה ההולכים וגוועים של החברה בכל רחבי העולם.

בתחילת חודש מאי הודיעה החברה כי היא נכנסת לתהליך של פשיטת רגל באופן סופי. אחד משרי הממשלה באיטליה הכריז כי החברה תועמד למכירה, ובכל מקרה גורלה העתידי אינו ברור.

מה קרה עם פשיטת הרגל של אל-איטליה, ומדוע לקוחות פספורט-כארד הרוויחו? על כך ועוד - במאמר שלפניכם.

אל-איטליה סוגרת את שעריה: אלפי נוסעים - אלפי סימני שאלה

במאי 2017 ביקשה חברת אליטליה בקשה לניהול מיוחד לחברה, שהיא בקשה המקבילה להודעה על תחילת תהליך הפירוק של החברה. ניראה כי בשנים האחרונות נכשלה ענקית התעופה אליטליה להתמודד עם התחרות, חברות התעופה בסגנון לואו-קוסט (Low-Cost) המציעות טיסות במחירים מוזלים, וניראה כי גם בעלי המניות אשר הפסיקו להזרים כספים אל החברה, וגם העובדים בחברה אשר סירבו לשתף פעולה עם תכנית הבראה יצירתית שכללה קיצוץ במצבת העובדים ובתנאי העובדים שיישארו - כבר לא האמינו, שחברת התעופה הוותיקה תשרוד את המשבר אליו נקלעה.

החברה ששירתה מאות אלפי נוסעים מכל רחבי העולם במשך שנים והציעה קווי תעופה באירופה ומחוצה לה, הותירה את נוסעיה שכבר הזמינו טיסות לחודשים הקרובים עם הרבה סימני שאלה ועם תחושה של עוגמת נפש ברורה וטבעית.
בראש השאלות שהפנו הנוסעים אל החברה ואל אנשיה הייתה השאלה הפשוטה - האם יקבלו את כספם בחזרה ויפוצו על טיסות שבוטלו וטיולים שהשתבשו. בהיותה חברה לפני פירוק ופשיטת רגל, חברת אליטליה לא יכלה, נכון לרגע ההודעה, להתחייב לפיצוי הנוסעים.

אלפי הנוסעים שנותרו ללא כרטיסי טיסה חיפשו מענה דרך חברות הביטוח, שרובן לא יכולות לפצות עבור ביטול טיסה ואינן כוללות את האפשרות הזו בפוליסות הסטנדרטיות של ביטוח הנסיעות.

החברה תמשיך לפעול במימון הלוואות גישור מטעם המדינה במשך 180 ימים באופן חלקי, והיא צפויה להיות מועמדת למכירה בתוך שבועיים.

בוטחתם בפספורט קארד? תוכלו לקבל פיצוי

עבור מאות הנוסעים הישראלים שהזמינו כרטיסי טיסה בחברת אליטליה ושטיסתם בוטלה, יש אור קטן בקצה המנהרה. חברת הביטוח פספורט קארד, המתמחה בביטוחי נסיעות לחו"ל, הבהירה לאחר ההודעה על קריסת אליטליה, כי תתחייב להחזיר את הכסף למבוטחיה שהזמינו מקומות על טיסות בחברה האיטלקית ונותרו ללא מענה.

חברת פספורט כארד, שמציעה פוליסות ביטוח נסיעות הנטענות על כרטיס המשלם למבוטח את ההוצאה הכספית מיד בעת הדיווח באמצעות כרטיס נטען וללא השתתפות עצמית, הודיעה כי מבוטחיה שהזמינו טיסות בחברה לפני ההודעה על פשיטת הרגל, יוכלו לקבל החזר מיוחד באופן יוצא מן הכלל, על אף שכיסוי הביטול אינו כלול לרוב בתנאי הפוליסה.

 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49