מעקות זכוכית – טיפים לבחירה נכונה ובטיחותית

מעקה הוא מין חוצץ בטיחותי שמסייע לנו להימנע מנפילה מגובה. היתרון של מעקות זכוכית שנחשבים לאלה שהם הפופולאריים ביותר הוא שהם נראים אווריריים ומחדירים אור וחלל שנראה גדול יותר הודות לשקיפות שלהם.

עידן הראל ו04/05/2017

(צילום: עמיעד טאוב)

 ניתן לשלב את העיצוב של המעקה שמיוצר מזכוכית לעיצוב חם יחד עם פרקטים או מדרגות עץ. הרבה אדריכלים החלו לעשות שימוש בחומר גלם כמו הזכוכית, כך שבמשך הזמן יצרו את מעקה הזכוכית. מעקה הזכוכית מיוצר מזכוכית רבודה אשר בטוחה מפני שבירה. קיימים תקנים לגבי העיגון של המעקה לרצפה ולקיר. יש לרכוש מעקות שהם בעלי תו תקן ישראלי ולהתקין אותם ע"י המתקין המוסמך מטעם החברה שמממנה הזמנתם את המעקה.. את הבחירה של מעקות שמיוצרות מזכוכית, ניתן יהיה להתאים על פי העיצוב כללי בית. המראה השקוף של מעקות אלה, מקנה חלל גדול יותר בגלל השקיפות של הזכוכית שאגב, ניתן למצוא בגוונים שונים ולשלב גם תאורת לד גם בגוונים מעניינים למראה מיוחד ויוקרתי יותר.

הגודל של החלל ופיזור התאורה יהיה טוב יותר במיוחד בחללים קטנים יותר. במרפסות של בנייני מגורים, ניתן לראות את הנוף והמרפסות נראות גדולות יותר. הזכוכית, מקנה תחושה של יוקרה ולכן ניתן לראות את המעקות הללו גם בבריכות שחייה בבתי מלון יוקרתיים ובווילות שיש בהן בריכות שחייה פרטיות. השילוב של מעקות הזכוכית, יכול להיות נהדר עם חומרי גלם שונים, כך שאם אתם מעוניינים במראה חמים יותר, תוכלו לשלב מראה של כפריות ומודרניות יחד עם מעקות שמשולבות בעץ וזכוכית.

מעוף בעיצוב של כל בית- מעקות זכוכית

ניתן למצוא מעוף בעיצוב הבית, כאשר מתקינים בו מתקן בטיחותי שהופך להיות חלק מהעיצוב והכוונה היא למעקה הזכוכית שהוא גם מיועד לבטיחות וגם למראה מושלם יותר. הזכוכית הרבודה היא בעובי של 10 מ"מ, היא אינה נשברת לחתיכות גדולות במקרה של מכה חזקה מאוד, כי אם לרסיסים קטנים שאינם פוגעים בבני הבית או באורחים שמגיעים אליו. ניתן לשלב מעקה מעץ יחד עם זכוכית, או נירוסטה ואלומיניום, הכול תלוי בסגנון של הבית שלכם.

יש לפנות רק ליצרני מעקות זכוכית ועבודות זכוכית שונות כגון מקלחונים וחיפוי קיר בזכוכית, שיש להם וותק רב שנים בתחום. בדרך זו, תהיו בטוחים כי אתם בידיים טובות של בעל מקצוע אמין, אשר מכיר היטב את עבודתו ועובד על פי התקנים של מכון התקנים הישראלי. כדאי שתבצעו בירור מעמיק לגבי סוגי הזכוכית ותשאלו אצל יצרן המעקות, מאיזה סוג של  זכוכית מיוצר המעקה, כמה תקופת אחריות הוא מעניק, אם המעקה כלול במחיר התקנה, הובלה או שיש לשלם את אלה בנפרד.

בדקו בקטלוגים את סוג מעקה הזכוכית המתאים לכם

היופי במעקות הזכוכית הינו המראה של זכוכית שאינה מתיישנת, התחזוקה של מעקות אלה היא פשוטה והם נראים כאילו נרכשו והותקנו זה עתה. את המראה הזה, לא ניתן לראות בשאר המעקות שאנו מכירים וזו אחת הסיבות שרבים מזמינים אותם. השילוב של מראה אקלקטי, כמו שילוב נכון של סגנונות, עשוי להקנות מראה מדהים של עיצוב מיוחד, תוך שילוב של אלמנטים שונים שיהיו בהרמוניה מושלמת שתתאים לכל הפריטים בחלל הבית, כאשר המעקות יבלטו יותר.

יש לבדוק בקטלוגים של יצרניות מעקות הזכוכית, איזה סוג של מעקה יתאים לכם. נציג החברה יגיע אליכם למדוד את המקום שבו יותקן המעקה ויעניק לכם הצעת מחיר. כדאי כי תבררו בעוד שני מקומות מוכרים שבהם מייצרים מעקות , תשוו ותחליטו איזו מהיצרניות תתאים לכם, הן מבחינת העיצוב, המחיר ועוד.

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49